fbpx
Close

Eesti meeskond sai suure finaalturniiri eel murettekitava kaotuse, Kreek väljas

Mõtlik Gheorghe Cretu. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusmeeskond lõpetas Euroopa Kuldliiga alagrupiturniiri üllatusliku 0:3 (24, 23, 20) kaotusega Hispaaniale. 

Gheorghe Cretu hoolealused olid Tartus 1300-pealise kodupubliku ees liimist täielikult lahti. Eksiti nii rünnakul kui kaitses, nii servil kui vastuvõtul. Kehv päev oli sisuliselt kõigil eesotsas põhiründajate Robert Tähe ja Oliver Vennoga, vaid temporündajatele polnud suurt midagi ette heita. Kogu meeskond oli harjumatult emotsioonitu, isegi peatreener Gheorghe Cretu loobus teises geimis mängu ajal meeste juhendamisest.

Eesti koondis mängis täna järgnevas koosseisus: Kert Toobal (kapten), Robert Täht, Kristo Kollo, Timo Tammemaa, Andri Aganits, Oliver Venno, Rait Rikberg. Kehvasti mängu alustanud Kollo asemel sekkus mängu juba avageimis Rauno Tamme, ülejäänud algrivistuse mehed said kirja täismängu. Loodetavasti oli taoline kaotus heaks äratuskellaks enne järgmise nädala tähtsaid mänge.

Hispaania koondise ja ühtlasi kogu mängu resultatiivseim oli Andres Jesus Villena, meie mängijate panus oli ühtlaselt tagasihoidlik.

Eesti koondise temporündaja Ardo Kreek jäi tänasest mängust eemale, sest vigastas treeningul selga. Olukorra tõsidus selgub lähiajal.

Eesti koondis pääses Kuldliiga finaalturniirile korraldajana automaatselt. Kodune finaalturniir toimub Tallinnas Saku suurhallis uue nädala reedel ja laupäeval. Loos toimub esmaspäeval, kuid selge on see, et meie alagrupi võitja Hollandiga me poolfinaalis vastamisi ei lähe. Seega on Eesti vastane reedel Türgi või Valgevene.

 

 

scroll to top