Eesti paarist jagu saanud hollandlased lendasid üle lätlaste ja andsid kõva lahingu ka maailmameistritele

Ruben Penninga ja Jasper Bouter andsid Oleg Stojanovskile (taga kollases) ja Vjatšeslav Krassilnikovile kõva lahingu. | Foto: FIVB

Doha MK-etapi kvalifikatsioonis Mart Tiisaarest ja Dmitri Korotkovist kindlalt jagu saanud hollandlased Ruben Penninga ja Jasper Bouter jätsid seljataha karjääri ühe edukama turniiri.

Maailma 57. paar üllatas alagrupiturniiril maailma 17. duot, lätlasi Martins Plavinšit ja Edgars Tocsi, alistades meie lõunanaabrid 2:1 (21:18, 19:21, 15:10). Seejärel saadi 2:1 (21:19, 17:21, 15:12) võit ka austerlaste Martin Ermacora ja Moritz Pristauzi (maailma 28. paar) üle, mis kindlustas neile pääsu juba 16 parema sekka.

Kaheksandikfinaalis tulid lendavatele hollandlastele vastu valitsevad maailmameistrid, Rivo Vesiku hoolealused Oleg Stojanovski ja Vjatšeslav Krassilnikov. Autsaiderid kaotasid avageimi napilt, 22:24, kuid võitsid järgmise 21:15 ja viisid mängu kolmandasse geimi. Seal võtsid aga kuulsad venelased kindlalt oma, teenides 15:8 võiduga koha veerandfinaalis.

Maailma esipaar, norralased Christian Sorum ja Anders Mol Dohas koos ei mängi, sest Mol jäi vigastuse tõttu avaetapilt eemale. Sorum osales turniiril seetõttu Svein Solhaugiga, kellega koos jõuti küll 24 parema sekka, ent seal kaotati Stojanovskile ja Krassilnikovile 0:2 (11:21, 15:21).

Veerandfinaalis langesid konkurentsist Aleksandrs Samoilovs ja Janis Šmedins (maailma 18.), küll aga püsivad veel konkurentsis kohalikud mehed Cherif Younousse ja Ahmed Tijan (maailma 13.).

Naistest jõudsid Dohas veerandfinaali neli Põhja-Ameerika duot ning kaks Brasiilia ja Venemaa paari.