Eesti pidas Soomega suletud uste taga maratonmängu, mitmed põhimehed jäid eemale

Andrus Raadik oli täna Eesti koondise resultatiivseim. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusmeeskond pidas täna Helsingi külje all Vantaas suletud uste taga mitteametliku kontrollmängu Soomega ja kaotas 2:3 (26, 20, -17, -23, -10).

Eesti koondis alustas tänast mängu järgneva koosseisuga: Markkus Keel, Martti Juhkami, Andrus Raadik, Ardo Kreek, Timo Tammemaa, Hindrek Pulk ja Silver Maar. Kaheks viimaseks geimiks sekkus mängu Andri Aganits, kes vahetas välja Kreegi. Rohkem vahetusi Eesti mängu jooksul ei teinud.

Augustikuistes mängudes Türgiga tulemuslikult tegutsenud Andrus Raadik näitas end taas heast küljest, realiseerides rünnakuid 57-protsendiliselt ja kogudes meie parimana 19 punkti (+5). Martti Juhkami tegi pärast pika pausi järel koondisse naasmist oma senise resultatiivseima mängu, lisades 16 punkti (+6). Hindrek Pulk tõi 14 (-3), viie blokipunktiga silma paistnud Timo Tammemaa 12 (+8) ja kolm serviässa löönud Markkus Keel 4 punkti (+3). Soome koondisele, kes tegi mängu jooksul meist oluliselt rohkem vahetusi, tõi lõppenud hooajal Kreeka kõrgliigas mänginud Samuli Kaislasalo 24 punkti (+13), Niko Suihkonen lisas 13 punkti (+10).

Puhkepäev anti eilse mängu põhimeestest nii Robert Tähele, Renee Teppanile, Kert Toobalile kui ka Rait Rikbergile. Eile kahes viimases geimis väljakul käinud Kristo Kollo oli erinevalt eelnimetatud nelikust küll mänguks üles antud, ent mänguminuteid ei teeninud. Vahetusmeestest jäid sarnaselt eilsele mänguajata Robert Viiber, Mart Naaber ja Rauno Tamme.

Et tegu oli mitteametliku sõprusmänguga, pole Soome tänavu jätkuvalt uue peatreeneri Joel Banksi juhendamisel ainsatki ajalooraamatutesse minevat võitu teeninud. Uus võimalus avaneb põhjanaabritel homme, kui Eestiga kohtutakse Vantaas ametlikus kontrollkohtumises. Kell 16.30 algavast mängust teeb otseülekande Võrkpall24.