fbpx
Close

Eestlaste osalusel toimunud eurosarjas ripub kahe Türgi suurklubi finaalipääs juuksekarva otsas

Praha meeskond pärast eilset võitu. | Foto: klubi koduleht

Tugevuselt kolmandas eurosarjas ehk CEV Challenge Cupil on jõudnud finaali lävele Milano ja Praha, kes alistasid poolfinaali avamängudes kaks Ankara klubi.

Milano, kes alistas mullu samas sarjas veerandfinaalis Saaremaa Võrkpalliklubi, võttis võõrsil 3:1 (-22, 22, 18, 13) võidu Türgi liiga liidri Ankara Halkbanki üle. Sloveenia koondise täht Tine Urnaut tõi võitjatele 19 (+13) ja prantslane Jean Patry 14 punkti (+7). Ankara tulemuslikem oli Fernando Hernandez Ramos 19 punktiga (+12).

Suurüllatus sündis aga teisel tabelipoolel, kus heitlesid kõrgete kohtade nimel tänavu ka Saaremaa ja Pärnu, sest Praha sai kodus üllatuslikult 3:0 (22, 14, 23) jagu Türgi hetke teisest meeskonnast Ankara Ziraat Bankasist. Matej Mihajlovic tõi võitjatele 22 punkti (+16), Matej Patak lisas 11 punkti (+9). Veerandfinaalis Pärnu vastu loobumisvõidu teeninud türklaste resultatiivsemad olid bulgaarlane Martin Atanasov ja hollandlane Wouter Ter Maat 11 punktiga (mõlemal +4). Matši esimese kohtunikuna sai aga täismängu kirja Kristjan Vanaveski, kelle efektiivsusnäitaja oli nii mõnegi türklase omast parem.

Korduskohtumised on mõlemas paaris kavas 3. märtsil ehk järgmisel kolmapäeval.

scroll to top