fbpx
Close

Endine TalTechi mängija Kordas: homme vaatame, kes on kõvem mees!

Valentin Kordas. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Credit24 Balti liigas peetakse täna ja homme otsustavaid kohtumisi, kui selgitatakse välja baltikumi parim volleklubi. Esimesena pääses finaali TalTech, kes oli Pärnust üle tulemusega 3:0. Teise kullamatšile pääseja selgitasid kodumeeskond Tartu Bigbank ja esimese Leedu klubina finaalturniirile jõudnud Gargždai Amber-Arlanga. Finaali pääses oodatult suurfavoriit Tartu tulemusega 3:0 (25:18, 25:18, 25:15)

Valentin Kordase rääkis mängujärgses intervjuus, et Tartu mängijate mõtted veel finaalmängul ei olnud. “Poolfinaalmäng oli vaja ära võtta ja tegime seda, aga võit tuli raskelt. Meie enda serv kohati ebaõnnestus ja vastane pani meid omakorda serviga surve alla,” rääkis Kordas, kuid lisas, et mõnus oli mängida siis, kui asjad sujusid ja oma mäng voolas.

“Tempost suruti meid kõvasti ja nad olid ka edukad. Mina jäin täitsa jänni nendega,” nentis tugevaid temporünnakuid blokeerima delegeeritud Kevin Soo. “Mingi hetk tulid sealt ka rünnakuvead sisse, aga kerge mul sellegipoolest ei olnud, sest keskelt suruti palju.”

Mida saaks homseks finaalmänguks parandada? “Number üks asi – saame oma servil juurde panna. Samuti saame ise tempost rohkem mängida,” arvas Kevin Soo. Kordas, kes mullu veel homse finaalivastase TalTechi värve esindas, tulevast mängu emotsionaalseks ei pidanud. Uus päev tähendab uut mängu ja uusi mehi, homme tuleb end tühjaks mängida.

“Vastased on tugevad ja teevad oma asju hästi. Mul on nende vastu kindlasti rõõmus meel mängida. Vaatame siis, kes on kõvem mees ja võistkond!” Ka Soo arvas kõrvalt, et diagonaalründaja oli juba poolfinaalis maia näoga ja paneb homme endast kõik mängu.

Enne mängu jaanuarikuu parimaks mängijaks valitud Kert Toobali kohta jätkus mõlemal mehel vaid kiidusõnu. “Niisama Kerdile seda auhinda ei antud, võitsime tema abil palju mänge,” sõnasid Kordas ja Soo üheskoos. Soo jätkas: “Kerdiga on mõnus mängida ja ta otsib tõstetega palju tempomehi. See, kuidas ta vigastusest taastudes jõusaalis neid nüridaid harjutusi teha nühkis, võiks olla suureks eeskujuks noortele.”

Mida võtab Toobal ette siis, kui karjäär kunagi lõppema peaks? “Loodame, et ta mängib edasi, kui vähegi saab! Kui ei, siis võiks ju liituda meeskonnaga kui treener või muudmoodi abimees,” arvas Kordas. Soo polnud seda erinevalt teistest olulistest teemadest Rait Rikbergiga saunas arutanud. “Ega keegi vist veel ei ootagi, et ta lõpetada võiks,” sõnas Soo lõpetuseks.

scroll to top