fbpx
Close

Euroopa meister emotsionaalses intervjuus: ma ei tea, mis mõtet on Kreegil Pariisi sõita – meie olukord on dramaatiline

Franck Lafitte (vasakul) koos koondisekaaslaste Antonin Rouzier’i ja Earvin N’Gapeth’iga. | Foto: AP/Scanpix

Prantsusmaa võrkpalliliit teatas augusti keskel, et riigi üks edukamaid klubisid, Ardo Kreegi tööandja Pariisi Volley langeb algavaks hooajaks maksupettuste tõttu esiliigasse. Tänaseks on seis aga nõnda hull, et meeskonda ähvardab võlgade tõttu suisa tegevuse lõpetamine. Kui reedeks 300 000 euro suurust võlga tasuda ei õnnestu, on profiklubi pankrotis ja lõpetab tegevuse.

Põhjus, miks suurklubi seisab kuristiku äärel, peitub selles, et pärast maksupettuse ilmsiks tulekut otsustasid linnavõimud loobuda meeskonda toetamast. Taoline otsus tähendas, et 1,4 miljoni euro suurusse eelarvesse jääb 900 000-eurone auk.

2015. aastal Prantsusmaa koondisega Euroopa meistriks kroonitud temporündaja, 29-aastane Franck Lafitte tunnistas intervjuus Le Parisien’ile, et on toimunust šokis. Avaldame intervjuu eestikeelsena.

Kuidas teile uudisest teada anti?

Klubi president Michel Rougeyron tuli teisipäeva hommilkul meie trenni ja teatas, et neil on vaja leida reedeks 300 000 eurot. Ta ütles meile seda, et linnavalitsus ei saa meid aidata ja ta ei näe ka kedagi teist, kes võiks nii lühikese aja jooksul sellise tšekiga meie juurde tulla. See summa ei tundu meeletu, kuid ilma selleta klubi kaob.

Kuidas mängijad uudisele reageerisid?

Me istusime pikka aega riietusruumis, sest see oli sedavõrd suur šokk meie kõigi, mängijate ja taustajõudude jaoks. Me ilmselgelt ei oodanud sellist uudist. Olime valmistumas esiliigas mängimiseks, kuid mitte selleks, et peame töö sootuks lõpetama. Kokkuleppel klubi juhtidega otsustasime edasi mitte treenida, sest selleks pole mingit huvi enam. Välismaalased peaksid saabuma sel nädalal. Eesti koondislane Ardo Kreek on oma autos ja sõidab Poolast Prantsusmaa poole, kuid ma ei tea, mis on selle mõte. Meie olukord on tõesti dramaatiline.

Kas sul oleks võimalik mujale mängima minna?

Mängijateturg on ülekoormatud. Meil pole enam mingit võimalust ümber pöörata. Jah, ettevõtted jooksevad vahel karile, kuid meil on siin mehed, kes peavad toitma oma peret. Mõned meist, kellel on juba ka lapsed, leiavad end äkitselt ilma töö ja korterita. Olen õpingute tõttu Pariisiga seotud neljaks aastaks, kuid jään nüüd palga ja elamiskohata.

Mida tulevik võiks tuua?

Kaks aastat tagasi mängisin ma Rio olümpial Prantsusmaa koondise ridades, kuid täna paistab, et minu karjääri lõpetab Prantsusmaa liiga finantsjärelvalve komisjon. Arvasin, et mu karjääri võib lõpetada vigastus, kuid ma ei osanud kunagi mõelda, et see võib juhtuda administatiivse olukorra tõttu. Olen ilmselt sunnitud leidma omale tavatöö. Ütleme nii, et pean vastu minema elulistele väljakutsetele. Pean endale siiski aru andma, et maailmas on paljud inimesed veel kordi hullemas olukorras kui meie.

Loe ka: Prantsusmaa võrkpallimaastik Pariisi-teema valguses: “Osade klubide eelarvest moodustab 90% kohaliku omavalitsuse toetus – see pole normaalne.”
Loe ka: Võlgades Pariisi Volley on kuristiku äärel – kas legendaarne klubi kaob?

scroll to top