fbpx
Close

Jaan Gutmanni juubeliturniir toob nädalavahetuseks kokku Võru tipptreenerid

Avo Keel, Oliver Lüütsepp ja Urmas Tali kohtusid kodukandis viimati poolteist aastat tagasi, kui Võrus mängiti Balti liiga finaalturniir. | Foto: Karl Rinaldo

Selle nädala reedest pühapäevani toimub Võru spordihoones 60. Jaan Gutmanni nimeline Võru võrkpalliturniir. 

Turniirist võtavad osa lisaks peoperemehele Võru meeskonnale ka Eesti tippklubid Saaremaa VK, Pärnu VK, külalised Lätist OC Limbaži/MSG ning põhjanaabrite soomlaste klubi AKAA Volley.

Turniiri peakorraldaja Aksel Saali sõnul pole juubeliturniiri osavõtjate nimekiri küll nii esinduslik, kui algselt plaaniti, ent siiski piisavalt atarktiivne, et pakkuda spordisõpradele meeldejäävaid võrkpallielamusi.

Omamoodi maiuspalaks on Võrust pärit treenerite rohke osavõtt turniirist. Kodumeeskonda juhendavate Marko Meti ja Vendu Suurmanni kõrval on kohal ka endised võrukad Avo Keel (Pärnu VK), Urmas Tali (Saaremaa VK) ja Oliver Lüütsepp (AKAA Volley).

„Eks see kohaliku taustaga treenerite vastasseis lisa turniirile omajagu mõnusat vürtsi,“ usub Võru meeskonna juhendaja Marko Mett, kelle sõnul kogub ta kodulinna lipu alla erinevatel aegadel Kagu-Eesti pealinna au kaitsnud võrkpallurid. „Teeme kummarduse möödunud aegadele,“ ütleb Mett ja kinnitab, et Võru särgi tõmbavad sellel turniiril selga nii Karl Jaani, Sander Steinberg, Joonas Popman kui ka Andris Õunpuu.

1987. aastast turniiri korraldamises kaasa löönud teeneka treeneri Aksel Saali hinnangul on 60. aastat järjekindlalt toimunu turniir ainulaadne Eestis.

„Nende pikkade aastate jooksul Kagu-Eesti palliväljakutelt läbi käinud kamaluga olümpiavõitjaid ja maailmameistreid, Nõukogude Liidu kullavõitjatest rääkimata,“ kõneleb Saal.

Aastast 1993 kannab turniiri legendaarse Võru võrkpallitreeneri ning spordientusiasti Jaan Gutmanni nime.

Reedel kell 18.30 algaval turniiri avaaktusel esineb Võrust pärit pianist Johan Randvere koos tenori Andrei Bogachiga.

Turniiri ajakava:

Reede, 7. september

17.00 AKAA Volley – Saaremaa VK

18.30 Turniiri avamine, esinevad pianist Johan Randvere ning tenor Andrei Bogachi

19.00 Võru VK – Pärnu VK

Laupäev, 8. september

11.00 AKAA Volley – Pärnu VK

12.30 Võru VK – Saaremaa VK

14.00 OC Limbaži/MSG – Pärnu VK

15.30 Võru VK – AKAA Volley

17.00 OC Limbaži/MSG – Saaremaa VK

Pühapäev, 9. september

11.00 OC Limbaži/MSG – AKAA Volley

12.00 Saaremaa VK – Pärnu VK

14.00 OC Limbaži/MSG – Võru VK

15.30 Võistluste lõpetamine

scroll to top