fbpx
Close

Finaalseeria eel: Tähe koduklubi ei taganud jabura reeglimuudatuse tõttu veel kohta Meistrite liigas

Robert Täht. | Foto: Efeler Ligi

Robert Tähe koduklubi Izmiri Arkas alustab pühapäeval Türgi kõrgliigas kolme võiduni peetavat finaalseeriat Istanbuli Fenerbahce vastu.

Türgi liigast pääsevad järgmiseks hooajaks Meistrite liigasse kaks paremat klubi, vähemalt nii peaks justkui olema. Ent kumbki finalist pole kohta unistuste sarjas veel taganud. Miks?

“Türgis tehti ühel hetkel selline reeglimuudatus, et Meistrite liigasse pääseb põhiturniiri võitja ehk Ankara Halkbank ja meister. Räägitakse, et siin tehakse kõik, et Halkbankil hea oleks,” ütleb Täht.

Teine huvitav süsteemi puudutav fakt on see, et finaalseeria kaks esimest mängu peetakse Istanbulis ning kolm järgnevat (vajadusel) Izmiris.

“Selline mänguplaan tehti vist puhtalt reiside vähendamise tõttu. Meie kui parema asetusega klubi jaoks on siiski üsna imelik alustada seeriat kahe võõrsilmänguga,” tõdeb Täht.

Izmir võitis viimati Türgi meistritiitli 2015. aastal. Klubi juhtkonna jaoks olevat nii meistriks tulemine kui Meistrite liigasse pääsemine võrdselt tähtsad eesmärgid.

“Klubijuhid tulid pärast poolfinaalis Istanbuli Galatasaray võitmist rõõmsate nägudega meie (mängijate) juurde ja soovisid õnne, kuigi minul veel mingit erilist tunnet polnud. Finaal on ju alles ees. Meistrite liigas osalemine on nende jaoks väga oluline, sest nad tahavad Arkase nime Euroopas pildis hoida,” räägib võrukas.

Kui Izmir alistas poolfinaalseerias Oliver Venno koduklubi Galatasaray, siis Fenerbahce üllatas kahe kindla võiduga tiitlikaitsjat Halkbanki.

“Ütleme nii, et ma olen väga üllatunud, et Halkbank neile nii selgelt kaotas. Aga ju siis Fenerbahces midagi on. Neil on väga korralik treener (Mariusz Sordyl) ja hästi välja joonistunud mänguplaan kindlate põhimeestega. Rünnakul veavad meeskonda väga head hooaega tegev hollandlane Wouter Ter Maat ja aasta alguses liitunud kuubakas Salvador Hidalgo.”

Mis võiksid olla Izmiri tugevused eelseisvas duellis? “Ausalt öeldes on meie tugevused ja nõrkused hooaja jooksul palju muutunud. Suudame kõike hästi ja halvasti teha. Rünnak on meil kindlasti võimas, samas oleme hästi ka kaitses ja blokis tegutsenud. Karikasarjas kaotasime Fenerbahcele seetõttu, kuna ei suutnud neid piisavalt palju serviga ohustada. Meie diagonaalründaja Adis Lagumdzija tegi juba üksinda servil 11 viga. Kui Fenerbahcel on serv hästi käes, pole neid lihtne pidurdada. Hidalgo läheb näiteks rünnakule peale nagu temporündaja. Ma arvan, et Fenerbahce suurim tugevus on enesekindlus, mis tõi neile Türgi karikavõidu ja nüüd ka Halkbanki skalbi,” vastab Täht.

Poolfinaalis Galatasaray vastu näitas end heast küljest Izmiri 20-aastane diagonaalründaja Adis Lagumdzija, kes kogus kahe mänguga 59 punkti (+37).

“Lagumdzija kerkis pildile juba eelmisel hooajal, kui põhidiagonaal sai vigastada. Ta vedas meeskonna ka toona finaali. Midagi müstilist siin pole, tema mäng kõigub üles-alla. Veerandfinaalis oli Lagumdzija pigem kehva, poolfinaalis mängis aga väga hästi. Peame kogu tiimiga teda käimas hoidma. Aga see on ikkagi meeskonnamäng. Eestis räägitakse praegu palju Chizoba ja Hindrek Pulga duellist, kuigi tegelikult on mõlemal meeskonnal väljakul kuus meest, kellest mängu tulemus sõltub,” lisab Täht.

scroll to top