fbpx
Close

FOTOD | Lõhmus ja Korotkov võtsid Kloogaranna avaetapil noortelt võidu käest, Steinberg lennutas palli pilvedesse

Naiste ja meeste avaturniiri esikolmik poodiumil. | Foto: Siim Semiskar/Võrkpall24

Kolmapäeval tehti Harjumaal algust Võrkpall24, Credit24 ja Lääne-Harju valla koostöös sündinud Kloogaranna vollefestivaliga, kus selgitati välja tugevaima klassi võitjad nii meestest kui ka naistest. Meeste turniiril saatis edu Dmitri Korotkovi ja Timo Lõhmust, naistest olid võidukad Silja Ostrov ja Gerli Toomela.

Meeste turniiri osavõtjate nimekiri oli kirju. Osavõtjate seast võis leida juba sajandivahetusel Eesti rannavolle meistrivõistlustel kuldmedali eest mänginud vanameistreid Kaarel Kaisi (paariline Rein Tiisaar) ja Sten Esnat (paariline Karl Rinaldo) kui ka tänaseid tippe eesotsas treener Indrek Verroga kaasa löönud Kusti Nõlvaku ning Dmitri Korotkovi ja Timo Lõhmusega.

Et 12 peale pääsenud paarist mängisid 11 mullu Eesti karikavõistluste etappidel, polnud üllatus, et paljud meeste turniiri mängud kujunesid tasavägiseks ja kestsid kauem kui naiste duellid, kus tasemevahe esimeste ja viimaste vahel oli seekord märksa suurem. Alates veerandfinaalidest oli meeste turniiril vaid üks kohtumine, kus võitja sai kiiresti selgeks: poolfinaalis alistasid meie edukaimad noored Rasmus Meius ja Kaur-Erik Kais 21:11 paari aasta tagused Eesti meistrivõistluste finalistid Urmas Piigi ja Sander Steinbergi.

Just 19-aastane Meius ja 18-aastane Kais, kes mängivad uuel hooajal koos ka TalTechi meistriliiga meeskonnas, olidki avaturniiri suurimad üllatajad. Tugevaimaks alagrupiks ristitud C-grupi kogenud Andres Leismann-Jaanus Kulleri ja vasakukäeliste Mihkel Nuut-Karl Maidle ees võitnud Meius ja Kais purjetasid kindlalt finaali, kus kohtusid turniiri favoriitide, esimese asetusega Korotkovi ja Lõhmusega.

22-aastane Korotkov ja 20-aastane Lõhmus, kes alustasid koostööd aasta eest ja kerkisid kiiresti Kusti Nõlvaku ja Mart Tiisaare kõrval meie teiseks duoks, olid alagrupis alistanud muuhulgas Nõlvaku ja Verro. Veerandfinaalis saadi 2:0 jagu Rein Tiisaarest ja Kaarel Kaisist ning poolfinaalis 21:18 kõva turniiri teinud Siim Ennemuistist ja Nils Rühkast.

Finaalgi pakkus palju põnevust, sest täpse käega Meius ja võimsa rünnakuga Kais alustasid kohtumist hästi ja olid veel geimi lõpuosaski peal, ent otsustavatel punktidel mängisid Korotkov ja Lõhmus veelgi paremini ja võtsid õhtuhämaruses peetud kohtumises 21:19 võidu. Pronksikohtumises alistasid Piik ja Steinberg samuti tasavägiselt kulgenud ning 21:19 seisuga lõppenud matšis Ennemuisti ja Rühka.

Dmitri Korotkov ja Timo Lõhmus rõõmustamas finaalis punktivõidu üle. | Foto: Siim Semiskar/Võrkpall24

Naiste turniirilgi oli põnevust küllaga. Eriti huvitavaks läks siis, kui selgunud olid poolfinalistid, sest neli nõnda kaugele jõudnud duot ehk Anna-Liisa Peetmaa ja Lidia Lellsaar, Marie Pohlak ja Mari Loorman, Maret Kuuse ja Merilyn Jõearu ning Gerli Toomela ja Silja Ostrov väärisid üksteist. Poolfinaalides, kus mõlemad kohtumised lõppesid minimaalse vahe ehk kahe punktiga, saatis edu lõpuks Lellsaart ja Peetmaad ning Ostrovit ja Toomelat, kes alistasid vastavalt Pohlaku ja Loormani ning Kuuse ja Jõearu.

Finaalis olid kindlamad suurte kogemustega 35-aastane Ostrov ja 30-aastane Toomela, kes alistasid tänu tarkadele lahendustele 21:17 samuti juba finaalipääsuga hea turniiri teinud Lellsaare ja Peetmaa. Pronksimängus, kus kohtusid kaks kõrgema asetusega paari, olid Kuuse ja Jõearu lõpuks 21:18 paremad Pohlakust ja Loormanist. Naistegi turniiri paremate jaoks oli tegu hea ettevalmistusega nädalavahetusel toimuvaks Tartu etapiks.

Seekordseks lisavõistluseks oli skyballi löömine ehk maakeeli servijoone tagant võimalikult kõrge kaarega palli vastaste väljakupoolele saatmine. Meestest olid lõbusal vaheüritusel parim Sander Steinberg 4,2 sekundiga, naistest võidutses Merilyn Jõearu 3,8 sekundiga.

Kloogaranna vollefestivali järgmine kaks-kahe vastu A-taseme turniir toimub meestele ja naistele juba järgmisel kolmapäeval. Eile ehk neljapäeval olid värskelt valminud vollekeskuses mängutules juba B-taseme mehed ja naised, esmaspäeval on kavas aga esimene segaturniir neli-neljale ja kaks-kahele võistlusklassides. Kokku on suvel kavas üle 50 osavõistluse. Turniiri nimisponsor on Credit24, esikolmikule pani auhinnad välja Barbora ja skyballi lisavõistlusele Tradehouse.

Turniiri kohta leiab rohkem infot Facebookist ja Instagramist. Turniiri suure fotogalerii leiab uudise lõpuosast.

Mehed:

Alagrupiturniir

A-alagrupp:

Korotkov/Lõhmus – Nõlvak/Verro 2:0
Korotkov/Lõhmus – Amor/Süld 2:0
Nõlvak/Verro – Amor Süld 2:0

B-alagrupp:

Tiisaar/Kais – Ennemuist/Rühka 1:2
Tiisaar/Kais – Rinaldo/Esna 2:1
Ennemuist/Rühka – Rinaldo/Esna 2:1

C-alagrupp:

Kais/Meius – Leismann/Kuller 2:0
Kais/Meius – Nuut/Maidle 2:0
Leismann/Kuller – Nuut/Maidle 1:2

D-alagrupp

Piik/Steinberg – Liinev/Sõna 2:0
Piik/Steinberg – Luik/Luik 2:0
Liinev/Sõna – Luik/Luik 2:0

9.-12. koht

Rinaldo/Esna – Süld/Amor 2:0 (15:9, 15:11)
Leismann/Kuller – Luik/Luik 2:0 (15:13, 15:12)

Veerandfinaalid

Korotkov/Lõhmus – Tiisaar/K. Kais 2:0 (15:12, 15:13)
Ennemuist/Rühka – Nõlvak/Verro 2:1 (18:20, 15:9, 11:8)

K. E. Kais/Meius – Sõna/Liinev 2:0 (15:11, 15:12)
Piik/Steinberg – Nuut/Maidle 2:1 (15:13, 11:13, 11:6)

Poolfinaalid

Korotkov/Lõhmus – Ennemuist/Rühka 21:18
K.-E. Kais/Meius – Piik/Steinberg 21:11

Pronksimäng

Piik/Steinberg – Ennemuist/Rühka 21:19

Finaal

Lõhmus/Korotkov – K. E. Meius/Kais 21:19

Naised:

Alagrupiturniir:

A-alagrupp

Pohlak/Loorman – Böckler/Nelis 0:2
Pohlak/Loorman – Verholgjad/Skiperski 2:0
Böckler/Nelis – Verhogljad/Skiperski 2:0

B-alagrupp

Lellsaar/Peetmaa – Kuhi/Bõstrova 2:0
Lellsaar/Peetmaa – Sild/Oja 0:2
Kuhi/Bõstrova – Sild/Oja 0:2

C-alagrupp

Ostrov/Toomela – Lõhmus/Azace 2:0
Ostrov Toomela – Kuusk/Kibbermann 2:1
Lõhmus/Azace – Kuusk/Kibbermann 0:2

D-alagrupp

Kuuse/Jõearu – Alatare/Lassi 2:0
Kuuse/Jõearu – Hludneva/Rais 2:0
Alatare/Lassi – Hludneva/Rais 2:0

Veerandfinaalid

Lellsaar/Peetmaa – Böckler/Nelis 2:0 (15:10, 15:11)
Pohlak/Loorman – Sild/Oja 2:1 (15:8, 13:15, 11:9)
Ostrov/Toomela – Alatare/Lassi 2:0 (15:12, 15:7)
Jõearu/Kuuse – Kuusk/Kibbermann 2:0 (15:6, 15:8)

Poolfinaalid

Lellsaar/Peetmaa – Pohlak/Loorman 21:19
Ostrov/Toomela – Kuuse/Jõearu 21:19

Pronksimäng

Kuuse/Jõearu – Pohlak/Loorman 21:18

Finaal

Ostrov/Toomela – Peetmaa/Lellsaar 21:17

scroll to top