Hooaja avamäng tõi saali kõvasti publikut, mänguilu ja intriigi

TalTechi spordihoones oli tänast mängu jälgimas pool tuhat pealtvaatajat. | Foto: Karl Rinaldo

Credit24 Meistriliiga uus hooaeg algas mulluse karikavõitja Saaremaa Võrkpalliklubi 3:1 (22:25, 25:17, 25:18, 25:19) võiduga TalTechi üle.

TalTech, keda erinevalt ülejäänud neljast Eesti klubist tänavu tiitlipretendendiks ei peeta, alustas kodumängu imeliselt. Mihkel Nuuda ja Valentin Kordase rünnakute ning Cris Karlis Lepa ja Andris Õunpuu ennastsalgava kaitse toel võitis kodumeeskond avageimi kindlalt 25:22. Pool tuhat Tehnikaülikooli spordihoonesse kogunenud pealtvaatajat ei pidanud nähtus pettuma.

Teise geimi alguses hakkas TalTechi kapten Nuut aga peakohtuniku Rauno Murulo järjekordse kaheldava otsuse järel tõsiselt õigusemõistjaga vaidlema ning teenis otse punase kaardi. Selle sündmuse järel lagunes TalTech vaimselt ega suutnudki end enam koguda. Saaremaa sai mängu tagasi ja võitis kolm järgnevat geimi juba veenva ülekaaluga 25:17, 25:18 ja 25:19.

Võitjate poolel kogus brasiillane Daniel Maciel 17 punkti (+10), kuubalane Javier Jimenez lisas 15 punkti (+11) ja eestlased Rauno Tamme ning Henri Treial kumbki 11 punkti (efektiivsus vastavalt +4 ja +8). Saaremaa kogus blokiga 13 punkti (4 blokki sai kirja nii Treial kui Maciel) ja servil löödi 8 ässa ning eksiti 13 pallingul.

Eelmisel hooajal liigas kaheksanda koha saanud TalTechi resultatiivseim oli Mihkel Nuut 17 punktiga (+2), 14 silma (+4) lisas Valentin Kordas ning 8 punkti panustas Jörgen Vanamõisa. TalTech teenis sulustamisega 4 ja serviga 3 punkti (eksimusi tehti pallingul 14).

Uue hooaja teine mäng peetakse Eesti – Läti liigas homme, kui Pärnu võõrustab Limbažit.