fbpx
Close

INTERVJUU | Euroopa meister Petric: tahaksin tänada Saaremaa klubi

Nemanja Petric Saaremaa vastu rünnakul. | Foto: Irina Mägi/Saaremaa VK

Saaremaa Võrkpalliklubi euroteekonna lõpetas tänavu Itaalia tipp Milano Powervolley, kes alistas Eesti klubi kahes Kuressaares peetud kohtumises 3:0 ja 3:1.

Võrkpall24 püüdis pärast korduskohtumist kinni külaliste tituleerituima mehe, sügisel Serbia koondise kaptenina Euroopa meistriks kroonitud Nemanja Petrici. 32-aastane nurgaründaja jagas mängujärgseid mõtteid lahkelt.

Nemanja, esiteks, ole hea, võta need kaks päeva ja kaks mängu kokku. See polnud just kõige tavalisem viis, kuidas eurosarjas poolfinalisti selgitada.

Jah, see oli haruldane olukord. Tahaksin tänada omalt poolt Saaremaa klubi, sest nad nõustusid mõlema mängu korraldamise enda peale võtma. Meie jaoks polnud need mängud lihtsad, eriti täna. Saaremaa on ikkagi väga hea meeskond, kes mängib ilusat võrkpalli. Eestis on üleüldiselt võrkpall kõrgel tasemel ja ka teie koondise vastu pole kunagi lihtne olnud. Õnneks suutsime oma taseme lõpuks välja mängida ja edasipääsu kindlustada.

Te alustasite tänast mängu veidi aeglaselt, kui nii võib öelda. Kas pikast reisist tingitud väsimus ja eilne mäng olid veel jalgades või eeldasite, et täna tuleb lihtsam kohtumine?

Ma ütleksin, et Saaremaa alustas mängu lihtsalt paremini kui eile. Nad servisid väga hästi ja näitasid ka servi vastuvõtul kõrget taset. Alates teisest geimist suutsime aga oma mängu parandada ja kallutasime matši enda kasuks.

Mida treener Roberto Piazza tänase mängu eel ja ajal teile ütles?

Ta rõhutas, et peame tähelepanelikud olema, sest saarlased on valmis meid nõelama, kui jala sirgeks laseme.

Teisel pool võrku oli täna muuhulgas pikaaegne Eesti koondislane Keith Pupart. Kas sa mäletad teda koondiseajast?

Jah, olen tema vastu mänginud küll koondisega. Siis olid Eesti koondises ka näiteks (Kert) Toobal ja (Robert) Täht, kes on minu hinnangul väga head mängijad. Eestil on üleüldiselt hea koondis olnud viimastel aegadel.

Kas Eesti koondise ja Saaremaa klubi tase üllatab ka sind natuke, arvestades seda, et me pole just kuigi suur riik?

Ei, ma arvan, et kui panna kokku kirg ja kõva töö, siis on kõik võimalik. Ega meid, serblasi, ju samuti palju pole (7 miljonit – toim.), aga spordis oleme olnud pikka aega väga edukad. Armastame sporti nagu eestlased. Ma tahaksin öelda ka seda, et Kuressaares oli täna väga hea atmosfäär. Sellise publiku ees on ka vastasvõistkonnal hea mängida.

Kas see tähendab, et järgmisel korral tuled sa Eestisse juba puhkust veetma?

(Puhkeb naerma.) Miks mitte! Ma pean nüüd selle peale mõtlema hakkama. Muide, see oli alles mu esimene kord Eestis.

Millised on Milano väljavaated Itaalia liigas? Kas sa usud, et te suudate hooaja otsustavas faasis konkureerida ka Perugia ja Civitanova Lubega või on nad ikkagi liiga tugevad?

Neil on kindlasti rohkem materjali kui meil, selles pole küsimustki. Aga kui me leiame uuesti üles selle mängu, mida hooaja alguses näitasime, siis on kõik võimalik. Oleme ju võitnud tänavu nii Perugiat kui ka Lubet, nii et peame endasse kõvasti uskuma ja õnnestuma sada protsenti.

Nemanja, sa pole enam maailma noorim võrkpallur. Kas seetõttu on koondisemängud Serbia kaptenina sinu jaoks ehk isegi olulisemad kui varem?

Muidugi on need erilised mängud. Rahvuskoondisega millegi saavutamine oli mu unistus ning meil õnnestus see nüüd (Serbia tuli sügisel Euroopa meistriks – toim.) täita. Samas tuleb alati tööd edasi teha. Kui loorberitele puhkama jääd, siis oled peagi kaugel oma tipust.

scroll to top