fbpx
Close

INTERVJUU | Kert Toobal: trenni on elus tehtud palju ja seda jõuab veel teha, pere on hetkel tähtsam

Kert Toobal ja Eesti koondis. | Foto: Gertrud Alatare/CEV

Maikuus kaksikute isaks saanud sidemängija Kert Toobal tunnistab, et ei suutnud pereelu ja võrkpallimängu suve esimeses pooles piisavalt hästi ühildada ja pidi seetõttu koondisesuve katki jätma.

Eesti koondise 41-aastane kapten liitus küll juuni lõpus rahvusmeeskonna uue peatreeneri Cedric Enardi laagriga, ent loobus sellest mõned nädalad hiljem. Sel nädalal Võrus ja Tartus peetavates kontrollmängudes Lätiga tegutsevad sidemängijatena niisiis Markkus Keel ja Robert Viiber.

Võrkpall24 sattus Toobaliga kokku nädalavahetusel Tartu Raekojas toimunud rannavolle karikavõistlustel, kus värkse pereisa abikaasa ja lastega toimuvat uudistama oli tulnud.

Kert, milliseks esimesed kuud lapsevanemana on kujunenud? Kas nii keeruliseks, nagu kevadel intervjuud andes natuke pelgasid?

Nojah… Ega ta nüüd kõige lihtsam pole. Samas ma ei arvanudki, et lihtne on. Aga kui (koondises) pole hetkel nii oluline asi ka, siis polnud mõtet meeletult ponnistada. Otsustasin pühendada lastele nii palju aega kui võimalik ja küll siis hiljem jõuab muid asju ka jälle teha. See aeg, mis ma koondises olin, oli päris karm. Sedasi väga pikalt poleks kannatanud. Ma arvan, et seetõttu oli see õige otsus. Kõigile oli nii parem.

Kas sa juulis tegi iseseisvalt trenni?

Jah, sedasi on lihtsam, kui saan ise planeerida trennid selleks ajaks, kui endal on kõige parem. Koondises oli aga see, et uus treener, koosolekud, rääkimised ja kõikvõimalikud reeglid – päevad läksid nii pikaks, et olingi sisuliselt kogu aeg kodunt ära. Kui mul oleks olnud mingi sissetöötatud rütm, siis polnuks ehk nii hull, aga praegu oli see kõik liiast.

Kas Cedric Enard mõistis su otsust?

Ma hoiatasin ju tegelikult juba hooaja alguses, et ei tea, kuidas mul see suvi välja kujuneb. Laagris olles vähendasin koormust ja kuna kodust äraminek osutus järjest keerulisemaks, siis tuli teha ka viimane samm. Trenni on elus tehtud palju ja seda jõuab veel teha, pere on hetkel tähtsam.

Kuidas sa sellesse suhtud, et mitmed põhimehed loobusid tänavu koondisest või otsustasid keset laagrit lahkuda? Kas see oli sullegi halb üllatus?

Nojah. Need asjad tulid mullegi üllatusena, kuna ega ma väga täpselt asjadega kursis polnud. Seal ongi pigem see, et kui mõni mees oleks natuke varem oma otsusest teatanud, olnuks kõik hästi ja lihtsam asju organiseerida. Praegu tuli aga mõni mängija kutsuda täiesti viimasel hetkel. Aga kokkuvõttes saavad kõik, kes koondises saavad ja tahavad olla, oma võimaluse tänu mitmete puudumisele. Ma loodan, et mõni mängija kasutab oma võimaluse nii hästi ära, et kedagi teist polegi enam vaja kutsuda.

Kas Enard jättis sulle kokkuvõttes hea mulje?

Jaa, tal on väga selge nägemus ja väga hea koostöö teiste treeneritega. Nad olid asjad väga põhjalikult läbi rääkinud ja arutanud. Ta ei tundu treener, kes üksinda kõike otsustaks. Ma olen varem ka öelnud, et kui staff omavahel hästi toimib, siis on meeskonnal lihtsam.

Millised on sinu ja Tartu Bigbanki vahelised seisud? Sõlmisid eelmisel suvel klubiga kaheaastase lepingu, aga kuuldavasti olete nüüd, pärast esimest aastat, pidanud omajagu maid jagama seoses palganumbriga?

Olen Tartu mees ikkagi. Aga jah, seoses valitseva olukorraga varasemad asjad enam ei kehtinud ja nüüd pean ise toetajate leidmisega natuke tegelema, et (eelmise aastaga) sarnane olukord tekitada.

Viimastel nädalatel on kodusel võrkpallimaastikul mitmed huvitavad üleminekud toimunud. Uus hooaeg paistab tulevat eriti põnev.

Saaremaa ja Selver teevad kõvasti avaldusi ja ega Pärnulgi kehv meeskond tule. Uus hooaeg saab olema kindlasti tihedam kui eelmine.

Kas sa usud, et Tartul õnnestub korralik diagonaalründaja veel palgata?

Suutsime eelmisel hooajal vahepeal natuke teistmoodi tegutseda ja saime vajadusel hakkama ka kolme nurgaründajaga (Stefan Kaibald, Märt Tammearu ja Albert Hurt – toim.). See lisakäik on meil ka tänavu olemas. Samas on Märt kaitseväes ja eks see jätab mingi jälje. Muretsema selle pärast väga ei peagi tegelikult, kuna hooaja algus tuleb niikuinii kompav. Loodan siiski, et leiame ka korraliku diagonaalründaja, sest häid mängijaid liigub turul veel päris palju.

Loe ka: Kapten Kert Toobal sai kaksikute isaks!

scroll to top