fbpx
Close

INTERVJUU | Kevin Saar: klubi pakkus ka uueks hooajaks lepingut, aga panin selle hetkel kõrvale

Kevin Saar. | Foto: Siim Semiskar

Eesti rahvusmeeskonna kandidaat Kevin Saar on Prantsusmaa esiliigaklubi Saint-Quentin’i juurest naasnud kodumaale. Olgugi et saarlase praegune koduklubi pakkus talle juba ka uueks hooajaks kontrahti, otsustas ta esialgu aja maha võtta ja mujale vaadata.

25-aastase Saare kojutulek oli võrreldes paljude teiste välismaal pallivate sportlastega ekstreemsem. Ta sõitis esmalt ühe päevaga 1200 kilomeetrit läbi Prantsusmaa, Belgia, Hollandi ja Saksamaa, et jõuda Läänemere kaldal asuvasse Sassnitzi sadamasse. Sealt viis Tallinki laev Saare ja veel paljud eestlased Riiga, kust koju oli jäänud tulla veel 300 kilomeetrit.

Kuna Prantsusmaal pole hooaeg jätkuvalt veel lõppenuks kuulutatud, peab Saar püsima valvel ega saa vormil lasta langeda.

Kevin, oled nüüd olude sunnil plaanitust varem kodumaal tagasi. Kas sinu jaoks on hooaeg läbi?

Ametlikult ei ole läbi. Liiga on küll pausil, aga ma arvan, et selle jätkumine on vähetõenäoline.

Kas leping veel kehtib?

Lepingut ära ei lõpetanud, vaid tulin lihtsalt koju. Kui olukord mingi ime läbi muutub, siis pean olema valmis koheselt tagasi minema ja need paar mängu seal ära mängima. Selline jäi kokkulepe minu lahkumisel.

Kuidas sa hooajaga rahule jäid?

Ütleks 50-50. Trennid olid väga kõvad võrreldes eelmise hooajaga (mullu mängis Saar Šveitsi kõrgliigaklubis Luzernis – toim.). Aga mis puutub võistlustesse, siis on kerge pettumus. Lootsin teenida rohkem mänguaega, kui seda sain. Ise tundsin, et oleksin väärinud rohkem võimalusi, aga treeneriga (Dario Dukic) olid nii-öelda erinevad vaated.

Millised on su suhted klubiga?

Klubi pakkus uueks hooajaks ka lepingut, aga hetkel panin selle pakkumise kõrvale. Plaan on selline, et olen kuu aega Eestis, võtan aja maha ja siis vaatan edasi.

Uueks hooajaks sul kindlaid plaane seega pole?

Ei ole. Agendiga suhtlen igapäevaselt ja ta töötabki hetkel selle nimel, et uueks hooajaks uus leping saada.

Oled sa pannud omale lati, millest sa lepingu sõlmimisel allapoole tulla ei soovi?

Konkreetset riiki või liigat pole sihiks võtnud, aga eesmärgiks on see, et vähemalt sama tugevas liigas olla kui tänavu. Iga kõrgem samm sellest oleks veel parem. Kindlasti soovin korralikku trenni ja edasiminekut arengus. Usun, et minus on rohkemat, kui siiani olen saanud välja näidata. Loodan leida õige treeneri, kes suudaks minus selle kõige parema poole välja tuua.

Tulles tagasi praegusele hooajale, siis milles arenesid ja mida õppisid?

Ma liigitaks näiteks selle õppimise alla, kuidas igas olukorras endast maksimum kätte saada. Ja seda just trennides. Mu treener oli väga karmikäeline. Niipea, kui ta märkas, et tegid asju lõdvemalt, olid järgmisel hetkel ukse taga. Ja nii oligi.

Kuidas klubis reageeriti sellele, kui tuli teade, et koroonaviiruse tõttu jääb hooaeg hetkel pooleli?

See oli nii ootamatu. Kui me veel eelneval õhtul teadsime, et järgmine päev on mäng, siis öösel kell üks saatis treener teate selle ärajäämise ja liiga peatamise kohta. See oli klubi juhtidele sama ootamatu kui mängijatele. Peale nädalast ootamist tegi klubi otsuse, et pole mõtet enam mängijaid kinni hoida ja andis loa koju sõita.

Kas venna Alari pärast tekkis ka mure, kui said teada, et Saaremaal on koroona?

Ei, muret ei olnud. Vaadates tervet maailma, siis noortele pole see viirus siiani nii laastavalt mõjunud kui vanematele inimestele. Siin tuleb just vanematel olla ettevaatlik. Mis loomulikult ei tähenda seda, et noored saavad olukorda vabalt võtta. Tuleb etteantud reeglitest kinni pidada.

Oled sa Alariga kokku ka saanud pärast Eestisse naasmist?

Tema on Saaremaal ja Saaremaa on hetkel isoleeritud. Mina saarele veel pääseksin, aga tõenäoliset sealt välja enam mitte, mistõttu olen jäänud Tallinnasse.

Mis sul suvel plaanis on teha?

Teen trenni ja hoian ennast vormis. Loodan ka koondisesse saada. Iseasi, kas koondis üldse saabki suvel kokku tulla. Aga muudes tegevustes tuleb suvi nagu ikka – teen mingit tööd ja mängin võimalusel rannavollet.

 

scroll to top