fbpx
Close

INTERVJUU | Liiga suurim punktitooja: minu eesmärk oli ja on olla parim

Matej Šmidl. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Tänavusel hooajal oli Credit24 Meistriliiga üks silmapaistvamaid mängijaid Tallinna Selveri liider Matej Šmidl, kes oli koroonaviiruse puhangu tõttu enneaegselt lõppenud Eesti – Läti ühisliigas suurim skoorija 467 punktiga (90 geimi, efektiivsus +188).

Brno linnas sündinud 205-sentimeetrine Šmidl alustas profikarjääri kodumaal Tšehhis Ostrava meeskonnas, mullu oli ta Itaalia kümnenda klubi Ravenna teine diagonaalründaja. Samuti on ta esindanud Tšehhi noortekoondist.

Võrkpall24 võttis nädal aega tagasi koju jõudnud 23-aastase punktikahuriga ühendust, et uurida lõppenud hooaja ning tuleviku kohta.

Matej, tänavune hooaeg oli vist igas mõttes eriline. Kahjuks lõppes see oodatust varem.

Olen nõus. Sellel hooajal on väga palju erilisi külgi. Võistkondlikult oli meie mäng kõikuv, kuid kõik meeskonnad pidid meiega arvestama. Hooaeg lõppes tõesti ootamatult vara. See teeb mind väga kurvaks, sest meis oli sisu, et võidelda kõige kirkamate medalite eest. Selline lõpp ei meeldi kellelegi, kuid mis teha. Sellest on kahju, et pidin kõigiga telefoni teel hüvasti jätma. Tore on muidugi see, et saan oma pere juures olla.

Tahaksin öelda, et soovin kõigile jõudu selles keerulises olukorras. Hoidke ennast ja oma lähedasi. Kui teil tuvastatakse koroonaviirus, siis järgige arstide juhiseid ja püsige kodus. Ma loodan, et varsti kõik normaliseerub ja saame oma eludega rahulikult edasi minna.

Mida sa sellelt hooajalt juurde õppisid?

Oskan kirjutada mõnda eestikeelset sõna, kuid need ei kannata trükimusta (Naerab.). Mängulise poole pealt usun, et arenesin igas elemendis. Andsin igas trennis maksimumi ja loodan, et suutsin end näidata heast küljest.

Olid ülekaalukalt liiga suurim punktikütt. On see sinu jaoks üllatus?

Minu eesmärk oli ja on olla parim. Olen õnnelik, et hoolimata kolmest haiguse tõttu eemalejäänud mängust tõin terve liiga peale kõige rohkem punkte.

Kuigi tõid kogu hooaja peale väga palju punkte, oli sinu kasutegur üpriski madal. Mis sa arvad, mida sa tegema pead, et vigade arv oleks võimalikult madal?

Eks mul tuli tõesti ette nii häid kui ka halbu mänge, aga see ongi normaalne. Sain igal mängul palju tõsteid ja vigu tuleb ikka sisse. Et veelgi paremaks saada, on vaja kõvasti trenni teha.

Samuti oled sa väga emotsionaalne mängija.

Jah. Nii palju kui ma mäletan, siis see on terve elu nii olnud. See on üks osa minust.

Matej Šmidl meeskonnakaaslastega rõõmustamas. | Foto: Saaremaa võrkpalliklubi

Nüüd, kui hooaeg on lõppenud, siis mida sa arvad Eesti ja Läti meeskondi ühendavast ühisliigast?

Esimesed viis meeskonda on tugevad ja tasemelt üsna sarnased. Ja mind ei häirinud see, et tihti pidi kahel järjestikusel päeval mängima.

Keda sa oma meeskonnakaaslastest esile tõstaksid?

Oh, see on väga raske küsimus ja mul on keeruline kedagi nimetada. Kõik andsid endast nii palju kui oskasid ja suutsid. Tõstaksin terve meeskonna esile.

Iseloomusta mõne sõnaga peatreener Alessandro Pirolit.

Ta on hea treener. Tema ettevalmistused mängudeks sobivad mulle. Ta teeb asjad kiiresti selgeks. See oli tal esimene hooaeg peatreenerina ja ta teeb oma tööd hästi.

Matej Šmidl ja Alessandro Piroli nõu pidamas. | Foto: Saaremaa võrkpalliklubi

Mida sa ütleksid Selveri kui klubi kohta?

Mulle meeldivad need inimesed, kes siin klubiga tegelevad. Oma võimaluste piires teevad nad väga head tööd. Ükski klubi pole ideaalne ja eks mõne asjaga läks ikka kauem, kuid üleüldiselt olen nende tegutsemisega rahul.

Kas on juba selgunud, mis sinust saab järgmisel hooajal?

Hetkel pole mul sulle midagi rääkida, sest pole ühtegi pakkumist saanud, isegi mitte Selverilt. Aga uue hooajani on veel väga palju aega, seega ma selle peale praegu palju ei mõtle.

Ning lõpetuseks: milline on seis Tšehhis koroonaviiruse tõttu?

Eks siingi ole sama seis, mis mujal Euroopas. Elu sisuliselt seisab. Paljud kohad on kinni, nakatunuid on üle tuhande – ise olen õnneks terve – ning võrkpallihooaeg on ka siin läbi saanud.

 

 

 

 

scroll to top