INTERVJUU | Rauno Tamme: treenerivahetus oli meile kõigile üllatus

Rauno Tamme. | Foto: Irina Mägi/Saaremaa VK

Tänases ainsas Credit24 Meistriliiga mängus pidi Saaremaa vastu võtma 1:3 (-26, -22, 22, -18) kaotuse neid võõrustanud Tallinna Selverilt. Tegu oli Saaremaa uue peatreeneri Ioannis Kalmazidise debüüdiga.

Saaremaal kolmandat hooaega mängiv nurgaründaja Rauno Tamme sekkus mitmes geimis mängu vahetustest Javier Jimeneze asemele, kuid loodetud muudatust ei suutnud temagi tuua. Pärast Keith Puparti liitumist Saaremaal vahetusmehe rolli langenud Tammel jäi lühikese mänguaja jooksul punktiarve avamata.

Karikavõistluste poolfinaalis võitsite Selverit viimati üpris veenvalt, kuid nüüd tuli vastu võtta kaotus. Kuidas tänast mängu kommenteerid?

Kaks täiesti erineva iseloomuga mängu. Viimati oli karikamängu poolfinaal, täna oli aga uue aasta ja hooaja teise poole esimene mäng. Olime natuke kramplikud ja rabedad. Tahtsime täna võib-olla rohkem, kui välja tuli.

Mida sa enda mängu kohta ütleksid?

Pigem ma võtaksin selle esimese geimi kaotuse enda peale (Tamme eksis otsustavatel hetkedel kahel korral servi vastuvõtul – toim.). Treener usaldas mind mängu, kuid paraku ei suutnud me eduseisust seda geimi võita ja sealt kandus see edasi teise geimi. Sinna võiski see esimene murdehetk jääda.

Kas meeskonnavaim võis ka alt vedada?

Ma ei ütleks, et asi oli meeskonnavaimus. Arvan, et see kaotus jäi ikka selle taha, et tahtsime natuke liiga palju ja tänased sooritused nii head ei olnud, nagu võiks meil olla. Kõik see on meil sees tegelikult olemas.

Urmas Tali lahkumine klubist – kas see oli paratamatu ja õige otsus? Kui ootamatu see oli sulle ja meeskonnale?

Ma ei oskagi selle kohta mitte midagi öelda. Eks see oli kõigile meile üllatus, ega keegi ei osanud seda oodata. Nüüd peame keskenduma sellele, mis praegu on. Täna küll kahjuks kaotasime ja siit tuleb omad järeldused teha, et edaspidi rohkem kaotusi ei tuleks.

Ühes intervjuus uus treener mainis, et mängijatel oli esimestes trennidest kohati keeruline nõudmistest aru saada, kuna lähenemine oli nende jaoks täiesti uus. Kui erinev Kalmazidise käekiri on võrreldes Taliga? Mis on erinev?

Erineb päris palju. Üksikuid asju on raske välja tuua. Ta on üsna konkreetne, tal on oma kindel mänguplaan ja kuna üsna paljud meist ei ole kunagi sellist mänguplaani varem mänginud, siis kohe alguses on päris raske seda vastu võtta. Oleme nii kaua mänginud ja kõigil on automaatsed liigutused sees. Kui midagi muutub, siis eks läheb natuke aega kohanemiseks.

Kui tähtis on sinul meeskonna põhikoosseisu murda?

Ikka tahaksin mängida nii palju kui võimalik. Meil on palju häid ja võrdsel tasemel mängijaid. Praegu on tähtis see, kuidas meeskond on mängimas tulevikus. Loomulikult, mida suurem on selles oma panus, seda rohkem rõõmu on ka minul.

Kas usud, et sinu roll Saaremaal mõjutab ka seda, kas koondise uus peatreener Cedric Enard kutsub sind suvel koondisesse?

Kindasti mõjutab. Meil on uus treener. Ta võtab kõik mehed ette puhtalt lehelt ja vaatab kindasti selle hooaja põhjal. Ega ma ülemäära palju pole mängida saanud ja võib-olla sellest kerge ebakindlus on ka sees. Kindasti tekivad mul võimalused, pean need mängus paremini ära kasutama. Üritan nii hästi mängida, kui võimalik, et suvel see kutse oleks olemas.

Intervjuu autor: Pille Saks