fbpx
Close

Jaanus Nõmmsalu Pärnu klubi hetkeseisust: otsime veel 3-4 positsioonile mängijaid

20-aastane Richard Voogel (keskel esiplaanil) ja 22-aastane Silver Maar (punases) on tuleval hooaja Pärnu tuumikmängijaid. | Foto: Pärnu VK

Pärnu Võrkpalliklubi on Tartu Bigbanki kõrval üks kahest meeskonnast, kes tuleval hooajal hakkab mängima lisaks kodustele võistlustele ka eurosarjas. Uurisime, kuidas läheb suvepealinna klubil hooaja eel.

Hiljuti oma Facebooki lehel Eesti koondise libero Silver Maari jätkamisest teatanud klubi otsib endiselt ridadesse sobivaid mängumehi. “Kindlasti on vaja kolmele või isegi neljale positsioonile mängijaid. Suhtlesime ka Treialiga (Henri Treial liitub Maaseiki Greenyardiga – toim.), aga tema sai pakkumise välismaalt. Pärnu klubi küll kaotas, aga spordimees ja Eesti võrkpall tervikuna võidab sellest,” sõnab klubi üks mänedžeridest Jaanus Nõmmsalu.

Uuel hooajal eurosarjas kaasa lööv Pärnu otsib lisaks teistele positsionidele ka diagonaalründajat. Nõmmsalu on siiski arvamusel, et üht Euroopa tasemel pommitajat otsima ei hakata: “Nendega on ikka nii, et mida rohkem rahakoti rauad laiali lähevad, seda kõvemaid pommitajaid saad. Pigem on meil vaja meeskonda komplekssust kui ühte staari.”

Jutud on seostanud ka suvel Eesti koondise treeninglaagris osalenud Markkus Keelt Pärnu võrkpalliklubiga. Nõmmsalu jääb selles küsimuses aga kidakeelseks: “Eks te Markkuselt endalt kuulete. Meie peame täna ikkagi Richard Voogelit oma põhisidemängijaks, kellelt ootame tõsist tööalast suhtumist ja arengut.”

Jooksev nädal on olnud klubi jaoks positiivne, sest kolm suuremat ja paar väiksemat toetajat on oma “jah” sõna andnud, et Pärnu meeskonda edaspidi sponsoreerida. “Just lõpetasin kõne ühe toetajaga. Veel eelmisel nädalal oli seis ülinukker, aga nüüd on kõik käinud positiivses mõttes nii kiiresti,” sõnas klubi mänedžer Nõmmsalu.

Nõmmsalu hoiab aktiivse vollefännina kätt pulsil ka Eesti koondise tegemistel. Kolmapäevast EM-i avamängu Läti vastu oli ta vaatamas koha peal. Meeskonna esitusele hinnangu andmisel jääb pärnakas aga mõõdukaks: “Suur saalitäis rahvast, president saalis – see võis mõnel mehel kangeks tõmmata.”

Süüdlaste otsimise asemel peab endine nurgaründaja olulisemaks osutada Eesti väiksuse paratamatusele: “Igasugune vigastus, õnnetu päev ühel-kahel mängijal – meiesugust väikest koondist see lihtsalt mõjutab nii rämedalt. Suurtel riikidel ei tule need vahed niiviisi välja, sest neil on rohkem valikut ja stabiilsust.”

scroll to top