fbpx
Close

Janis Sirelpuu põhimehe puudumisest: võta Pärnult Leppik ära ja ka Maar ei oska enam servi vastu võtta

Janis Sirelpuu pärast pühapäevast kaotust meeskonnaga rääkimas. | Foto: Karl Rinaldo

TalTechi võrkpallimeeskond peab täna Eesti karikavõistluste poolfinaali korduskohtumises saatma korda väikestmoodi ime, et Tartu Bigbanki asemel finaali pääseda.

TalTech juhtis pühapäeval Tallinnas peetud avakohtumise esimest geimi 18:15, ent andis edu käest, kaotas geimi 23:25 ja kaks järgnevat vaatust juba kindlalt 15:25 ja 18:25.

“Ma ütlesin meestele pärast mängu, et see kõik meenutas eelmist hooaega. Esimeses geimis mängime hästi, aga seejärel läheb raskeks ja me ei suuda mängu tagasi tulla,” ütles TalTechi peatreener Janis Sirelpuu pärast mängu.

Sirelpuu ei salga, et hiljuti põlve vigastanud põhilibero ja meeskonna vastuvõtuosakonna dirigendi Cris Karlis Lepa puudumine mõjutab TalTechi mängu oluliselt, sest võrdväärset asendusmeest 21-aastasele saarlasele hetkel võtta pole.

“Kui sa oled harjunud, et sul on see mees kõrval ja tekkinud on teatud kokkumäng, aga nüüd on tema puudu, siis eks arusaamatusi tekib. Eriti veel praegusel juhul, kus asemel on noor mees (17-aastane Rasmus Meius), kes võeti vastaste poolt konkreetselt ka servil ette. Võta Pärnult (Taavet) Leppik ära ja ei oska (Silver) Maar ka enam servi vastu võtta,” tõi Sirelpuu näite.

Avamängus jäid Tartu vastu hätta ka mõlemad TalTechi põhiründajad Mihkel Nuut ja Valentin Kordas, kes kogusid vastavalt 8 (-3) ja 5 (-1) punkti.

Kas meedia on Kordast ehk liiga vara kiitma hakanud? “Kindlasti on ta selleks ka põhjust andnud. See, et ta täna (pühapäeval – toim.) ei õnnestunud… Võib-olla tahtis liiga palju ja ei vedanud liidrikoormat välja,” arutles peatreener.

Kuivõrd kerge või raske on Sirelpuul taolist meeskonda üldse juhendada, kus erinevalt kõigist teistest meistriliigaklubidest ei mängi ühtegi leegionäri ning võimalused on võrreldes viie aasta taguse ajaga selgelt väiksemad?

“Mulle see punt meeldib,” kõlas kiire vastus. “Eks väiksed vangerdused ole igal aastal toimunud – (Aleksander) Eerma ja (Joonas) Popman on ära läinud, aga ringiga tagasi tulnud. Meie klubi eesmärk on mängida üliõpilastega, mitte tuua suuri ja tugevaid mehi väljaspoolt. Mängime oma üliõpilastega ja võtame natuke teistest ülikoolidest juurde.”

Lõpetuseks, kas eelkõige pakubki just uute tegijate kasvatamine Sirelpuule rõõmu?

“Jah, iga mehe edasiminek teeb mulle headmeelt. Kui keegi juba hakkab helistama mu mängijatele, siis on ikka hea meel. Näiteks pärnakad Mihkel Nuut ja Jörgen Vanamõisa. Mõne aasta eest nad Pärnu meeskonda ei mahtunud, neile ei helistatud sealt. Aga nüüd ma tean, et neile helistatakse Pärnust igal aastal,” lisas Sirelpuu.

TalTech ja Bigbank kohtuvad karika poolfinaali teises ja ühtlasi otsustavas mängus täna kell 19.00 Tartus. TalTechi vigastatud mängijad Joonas Popman ja juba mainitud Lepp meeskonna koosseisu naasmas pole.

scroll to top