Järjekordse üllatuse lävel: Rakvere võitis seeria avamängus Läti esiklubi kuivalt!

Andres Toode ja Rakvere Võrkpalliklubi. | Foto: Saaremaa VK

Credit24 Meistriliiga veerandfinaalseeria Rakvere ja Riia Tehnikaülikooli vahel algas üllatusega, kui Lääne-Virumaa klubi suutis koduväljakul peetud avamängu võita suisa 3:0 (22, 19, 12).

Kui avageimis jagus põnevust lõpuni, siis kaks järgnevat geimi kuulusid juba täielikult rakverelastele. Tegu on Rakvere esimese võiduga Riia üle, põhiturniiril peetud kohtumised kaotati 1:3 ja 0:3.

“Riia mäng on võimas, aga lihtne lugeda,” selgitas Andres Toode põhjuseid, miks Rakverele sobib nendega mängimine paremini kui koduste rivaalide vastu. “Rünnakuid üritatakse mängida valdavalt läbi diagonaali. Ja kui nende serv ei tööta, siis jäävad nad hätta.”

Tõepoolest, Riia diagonaalründaja Gatis Garklavs sai protokolli vaid 8 punkti (-4). Lisaks tegid lätlased kolme geimi peale 1 ässa kõrval tervelt 12 serviviga, kusjuures liiga üks paremaid servijaid Aleksandrs Avdejevs lõi vaid ühe ässa (3 serviviga).

Rakvere meeskonda vedasid üllatuslikult Karl Maidle 13 (+9), Joonas Popman 12 (+10), Andris Õunpuu 8 (+2) ja Tanel Uusküla 7 (+2) punktiga. Eriti peab esile tõstma diagonaalründaja kohal Taavi Nõmmistu asemel tegutsenud Maidlet, kes kogus oma punktid poole mänguga. Popman aga teenis üksi rohkem blokipunkte (6) kui terve Riia meeskond kokku (5).

Kas Rakvere on nüüd võimeline valmistama järjekordse üllatuse? Tunamullu krooniti Lääne-Virumaa klubi veel Urmas Tali juhendamisel mäletatavasti Balti meistriks ning mullu üllatati just veerandfinaalis Tartu Bigbanki. Kõik on võimalik ka tänavu.

Kahe võiduni peetava veerandfinaalseeria teine mäng selles paaris peetakse laupäeval kell 19.00 Riias. Kui Riia suudab viigistada, siis kolmas mäng toimub pühapäeval kell 14.00 samuti Riias.