fbpx
Close

Võrkpall24 teeb kauaoodatud karikamängust suurejoonelise otseülekande

Tallinna Ülikool ja TalTech kohtuvad karikavõistlustel esmakordselt neljapäeval. | Fotod: Gertrud Alatare, Siim Semiskar

Neljapäeval ehk täna peetakse Aadu Luukase nime kandvatel Eesti karkavõistlustel esimene veerandfinaalmäng Tallinna Ülikooli ja TalTechi vahel. Otsepilt jõuab kell 19.30 algavast mängust kõigi võrkpallisõpradeni Võrkpall24 vahendusel. Stuudioga tehakse algust juba kell 19.15.

Esiliigas aastaid kaotuseta püsinud Tallinna Ülikooli ridadest leiab sarnaselt eelmistele hooaegadele mitmeid varasemalt meistriliigas medaleid kogunud võrkpallureid. Meeskonna tituleeritum liige on endine Eesti koondislane, 45-aastane peatreener Argo Arak, kes jookseb tänaseni vajadusel väljakule mõnd positsiooni lappima. Tuntumatest nimedest jätkavad eelmise hooaja mängijatest muuhulgas sidemängija Karel Ellermaa, temporündaja Reimo Kuri, nurgaründajad Sander Steinberg ja Tanel Uusküla ning diagonaalründaja Karl Maidle, kes kõik kuulunud saalivõrkpallis Eesti paremikku. Samuti leiab meeskonnast suvel rannavõrkpallurina läbimurde teinud libero Nils Rühka. Kahe hooaja vahel liitus endistest tippmängijatest klubiga profikarjäärile joone alla tõmmanud diagonaalründaja Siim Põlluäär, kes, tõsi, viibib töö tõttu peamiselt Saaremaal ja on jõudnud esialgu vaid ühte Tallinna Ülikooli trenni.

Tallinna Ülikooli võimalik algkoosseis: sidemängija Karel Ellermaa, nurgaründajad Sander Steinberg ja Tanel Uusküla, temporündajad Taavi Prei ja Kaur Palang, diagonaalründaja Karl Maidle ning libero Nils Rühka. Õlavigastuse tõttu on veel lahtine Reimo Kuri osalemine, ent temast võib olla võistkonnale tänu ooperilaulja moodi häälele kasu ka varumeestenurgast, publikust või Tallinna Ülikooli aulast.

Janis Sirelpuu juhendatav TalTechi võistkond ei vaja võrkpallisõpradele pikemat tutvustamist. Eelmise hooaja põhitegijatest jätkavad meeskonnas Sten Perillus, Rasmus Meius, Cris Karlis Lepp ja Mihkel Tanila, ülejäänud tuumik muutus. Sidemängijana hoolitseb kaaslaste eest nüüd Martti Keel, ründajatest palgati aga nii tšehh Matej Šmidl kui ka kogenud nurgamehed Rauno Tamme ja Kevin Saar.

TalTechi võimalik algkoosseis: sidemängija Martti Keel, nurgaründajad Rasmus Meius ja Kevin Saar, temporündajad Mihkel Tanila ja Jan Markus Üprus, diagonaalründaja Matej Šmidl ning libero Cris Karlis Lepp.

Eelmise hooaja tulemuste põhjal võib öelda, et tegu on Eesti hetke neljanda (TalTech) ja viienda (Tallinna Ülikool) klubi duelliga. Kuigi nimede poolest jagub kvaliteetseid mängumehi mõlemale poole, on pealinna ülikooli-vastasseisu favoriit ikkagi TalTech. Kui Tallinna Ülikool treenib kahel korral nädalas, siis TalTechi puhul on tegu poolprofessionaalse võistkonnaga, kus trenni tehakse kordades rohkem ja tõsisemalt. Ent seda enam on õhus põnevust: TLÜ loodab võrkpalliüldsust viimaks karikasarjas üllatada, TalTech peab aga meistriliigaklubina n-ö oma ära tegema ehk edasipääsu tagama.

Et Tallinna Ülikoolil oli hooaja alguses palju mehi vigastusega eemal, anti avavoorus loobumisvõit Tallinna E-Service/Neemecole. Kahes järgnevas mängus on võidetud aga 3:1 Viljandit ja 3:0 Audentese SG/Noortekoondist. TalTechil on Credit24 Balti liigas kirjas 3:0 võit Riia Tehnikaülikool/Jurmala üle ja eilne 3:1 triumf Pärnu üle, kuid ka 1:3 kaotus Tartu Bigbankile.

Tänane karikamäng jõuab Võrkpall24, Tallinna Ülikooli meeskonna ja Baltic Broadcastingu koostöös võrkpallisõpradeni üle Eesti. Kohtumisest tehakse nelja kaameraga korralik ülekanne, mis algab Tallinna Ülikooli spordisaalist stuudioga juba veerand tundi enne mängu algust ehk kell 19.15. Kohtumist kommenteerivad Karl Rinaldo ja Tallinna Ülikooli endine kapten, tänavune rannavolle Eesti meister Urmas Piik.

Tallinna Ülikooli ja TalTechi paari edasipääseja selgub 9. novembril, kui Tallinna Tehnikaülikooli spordihoones peetakse kordusmäng. Poolfinaalis kohtub paari võitja ilmselt Tallinna Selveriga, kes võitis veerandfinaali avakohtumises võõrsil Viljandit 3:0. Teises poolfinaalis kohtub Tartu Bigbank Eesti Maaülikooli või Pärnuga.

scroll to top