fbpx
Close

Kaks Eesti klubi kinnitasid samal päeval eurosarjas osalemist – Bigbank läheb lausa Meistrite liigasse!

Kert Toobal ja Rait Rikberg viivad Tartu Bigbanki pika vahe järel eurosarja. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Pärnu Võrkpalliklubi ja Tartu Bigbank kinnitasid eile, et vajalikud paberid on täidetud ja uuel hooajal osaletakse eurosarjas.

Pärnakad, kes on olnud eurosarjas tihedad osalejad, asuvad mängima sarnaselt eelmistele hooaegadele CEV Challenge Cupi ehk tugevuselt kolmandat sarja. Pika pausi järel eurosarjas kaasa lüüa otsutanud Bigbank asub mängima aga Meistrite liigas. Juhul kui maailma tugevaimas sarjas põhiturniirile ei pääseta, jätkatakse hooaega CEV Cupis.

Tartlased on uueks hooajaks suures osas meeskonna juba maikuus komplekteerinud, senistele põhimeestele hangiti juurde muuhulgas Martti Juhkami, Taavet Leppik ja Valentin Kordas. Tõsi, on olnud ka olulisi lahkujaid – Märt Tammearu siirdus Belgia tippklubisse Roeselaresse ja Stefan Kaibald mängib uuel hooajal samuti kuuldavasti välismaal. Pärnakad pole seni ühegi nimeka mängijaga lepingu sõlmimisest veel teatanud, ent selleks on ka kogu suvi veel aega.

Eurosarjas osalemine on kahtlemata Eesti võrkpallile oluline, et olla rahvusvahelises pildis ka ajal, mil koondised ei mängi. Täna on veel selgusetu, mis meie viimaste hooaegade edukaimast eurosarja-klubist Saaremaast saab. Paistab, et ka värske Credit24 Balti liiga võitja Tallinna Selver uuel hooajal eurosarjas pigem ei mängi. Lõplik tõde peaks saabuma lähiajal.

scroll to top