fbpx
Close

Kas Rakvere Võrkpalliklubi lõpetab kevadel tegevuse?

Rakvere Võrkpalliklubi. | Foto: SK Duo

Rakvere Võrkpalliklubi juhtkond on istunud igal kevadel maha, vaadanud tagasi lõppenud hooajale ning langetanud tulevikku silmas pidades raske otsuse – kas jätkata või mitte. Teistsuguseks ei kujune tänavunegi aasta.

“Eks meil ole ka tänavu selline küsimus laual,” tunnistab klubi president Raigo Pärs usutluses Võrkpall24.ee’le. “Seis on fifty-fifty. Raha jääb igal aastal pigem vähemaks, mitte ei tule juurde. Mina kui klubi juht muidugi tahaksin, et me jätkaksime tegevust, sest kui Lääne-Virumaalt meeskond ära kaoks, oleks see mingis mõttes katastroof. Olgu, võrkpall pole ehk nii atraktiivne ala kui jalgpall või korvpall ja saalis võiks rohkem publikut käia, aga Rakvere on meistriliigas ikkagi pikki aastaid esindatud olnud.”

2013. aastal Mati Merirannalt klubi vedamise üle võtnud Pärs lisab, et tegevust plaanitakse jätkata vaid juhul, kui saadakse kokku eelarve, millega püsitakse konkurentsis.

“Kui meeskond jääb väga nõrgaks, siis kas sellisel asjal oleks mõtet? Me ei tahaks olla selline klubi nagu tänavu oli Jelgava, kes kaotas sisuliselt kõik mängud. Sellise tasemega oleks ka keeruline toetajatele otsa vaadata. Tahaksime ikkagi asja täiega edasi teha ja olla heal päeval konkurentsivõimelised,” selgitab Pärs.

Rakvere tänavune hooaeg on olnud korralikust komplekteeritavusest hoolimata kesine. Suurt kolmikut ehk Saaremaad, Tartu Bigbanki ja Pärnut pole üllatada suudetud ning Balti liiga veerandfinaalis jäädi alla Riia Tehnikaülikoolile. Ainsaks õnnestumiseks võib pidada Rakvere seni Eesti meistrivõistluste veerandfinaalseerias Tallinna Selveri alistamist.

“Vaatame esmalt, kuidas hooaeg lõpeb. Edasise osas sõltub kõik toetajatest. Kui meie loobuksime, siis ega Rakveres keegi seda asja ilmselt üle ei võtaks,” arvab Pärs.

Juhul kui klubi peaks tegevust jätkama, kas peatreener Andres Toodega pikendataks lepingut? “Klubis lähevad selles osas arvamused lahku. Leidub nii neid, kes sooviksid näha teda jätkamas, kui ka neid, kelle arvates tuleks palgata uus juhendaja,” vastas Pärs ausalt.

Balti liiga tunamullune meister jätkab poolfinaalseeriat Tartu Bigbanki vastu kolmapäeval Rakveres.

scroll to top