fbpx
Close

Kas TalTech on loobunud Nuudile asendaja otsimisest?

Janis Sirelpuu. | Foto: Alan Mehik/Saaremaa VK

Laupäeva õhtul pidas TalTech kodusaalis oma hooaja kuuenda mängu Credit24 meistriliigas. Kuigi tabeliseis enne mängu lubanuks tasavägist heitlust, tuli Janis Sirepluu hoolealustel neelata alla kibe 0:3 (13, 18, 24) kaotus.

Pärast mängu oli Tallinna Tehnikaülikooli võistkonna treeneril raske esitusest positiivset leida. „Eks tänase mängu põhiprobleemiks kujunes vastuvõtt. Hommikuses trennis väänas Karlis (Cris Karlis Lepp – toim.) pidurduse peal oma hüppeliigest ja mängus osaleda ei saanud. Hetkel ei ole veel teada, kui kaua sellest paranemiseks läheb, aga midagi väga tõsist ei tohiks olla.“

Samas oli ka teisi elemente, millega Sirelpuu rahule ei jäänud. Kuigi mäng algab vastuvõtust, siis oli laupäevase esituse juures murekohaks ka tegutsemine rünnakul, kus nurga- ja diagonaalründajad ei suutnud sageli võimalusi punktiks vormistada ka ühese bloki vastu. „Vastuvõtt oli problemaatiline, aga samas tegime kohati ka valesid otsuseid rünnakul. Nurgas olime lahjad ja võiks öelda, et Jörgen Vanamõisa oli täna ainus, kes regulaarselt punkte tõi. Paraku oli ka meie enda serv pehme,“ sõnas Sirelpuu. Rünnakute lahendamisel paistsid probleemid eriti teravalt silma mängu esimeses geimis, kus nurga- ja diagonaalründajatelt ei tulnud ainsatki punkti.

Esimesed kaks geimi tegutses Valentin Kordas sellele hooajale harjumuspäraselt diagonaalründaja kohal, ent kolmandas geimis toodi sellele positsioonile Janno Õunpuu ning Kordas liigutati nurka. Geim oli küll oluliselt tasavägisem, aga kaotati siiski. „Valjal (Valentin Kordas – toim.) oli harjumatu tulla niimoodi sisse. Sellel hooajal on ta vastuvõttu harjutanud ainult mõnes trennis. Samal ajal diagonaalründajana mängides oli tal jälle selle poolest keeruline, et teda on nüüd rohkem eraldi valvama hakatud,” arutas Sirelpuu.

Kuigi kõnealuses mängus tundis kodumeeskonna loots puudust eelkõige nurgaründajate panusest, siis taustal on endiselt käimas otsingud uue diagonaalründaja leidmiseks, kes Tallinna Selverisse siirdunud Mihkel Nuudi koha täidaks. „Me ei tegele sellega küll igapäevaselt, kuid lootust pole maha maetud, et sobiv mees leitakse. Endiselt ikkagi soov oleks sellele positsioonile täiendust tuua,” kinnitas 43-aastane Sirelpuu.

Vaadates tagasi senipeetud mängudele, võiks treeneri hinnangul anda hooajale üldiselt rahuldava hinde. „Seni on kuus mängu peetud ja meil on kirjas kaks võitu. Ega ma enne hooaja algust ei osanud täpselt öelda, millistest mängudest võiksid võidud tulla, aga tervikuna võib vast enam-vähem rahul olla.“ Lisaks kahele võidule (kodus Selveri ja võõrsil Gargždai Amber-Arlanga vastu – toim.) on Sirelpuu hoolealustel Balti liigas ette näidata võitluslik punkt 2:3 kaotusest võõrsilmängust Saaremaa vastu.

Aadu Luukase karikasarjas alistati veerandfinaali avakohtumises esiliigaklubi Viljandi Võrkpalliklubi. Järgmisena ootabki TalTechi mehi ees 4. novembril karikavõistluste kordusmäng kodusaalis. Selle paari võitja läheb suure tõenäosusega poolfinaalis kokku Tartu Bigbankiga, kellega kohtutakse ka järgmises Credit24 Meistriliiga voorus. Mäng toimub 11. novembril Tartu Ülikooli spordihoones.

Loo autor: Rainis Karro

scroll to top