fbpx
Close

Kellest saab Tartu Bigbanki peatreener ja kas Venno võiks juba kodumaale naasta?

Kert Toobal, Alari Jõesaar, Andrei Ojamets ja Hendrik Rikand. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Tartu Bigbanki meeskond ja Tartu Ülikool/Bigbanki naiskond jätkavad uuel hooajal tegevust, ent kes võistkondi juhendavad, pole täna veel selge.

Esmaspäeval tuli uudis, et aastatel 2016-18 Tartu naiskonda ja 2018-20 kohalikku meeskonda juhendanud Andrei Ojamets vahetab uuel õppeaastal Audentese spordigümnaasiumis tütarlaste treenerina välja Peeter Vahtra, kes oli selles ametis olnud 17 aastat. Uudis tähendab ühtlasi, et Tartu meeskonda Ojamets tulevikus ei treeni.

“Meil oli Andreiga plaanis koostööd jätkata ka järgmisel hooajal, aga olukord muutus koroonaviiruse tõttu üleöö,” tunnistab klubi juht Alari Jõesaar. “Me ei tea üldse, mis siin toimuma hakkab. Isegi homse ja ülehomse osas pole midagi kindlat. Seepärast soovitasime Andreile, et tal oleks mõistlik võtta praeguses olukorras riikliku organisatsiooni pakkumine vastu. See tagab talle kindla sissetuleku.”

Ojamets, kes oli varemgi karjääri jooksul Tartus töötanud, tüüris Tartu naiskonna esmakordselt sel sajandil Eesti ja Balti tšempioniks, meeskonnaga õnnestus tal võita aga pooleteise aastaga nii Credit24 Meistriliiga kui ka Eesti karikas.

“Muidugi oleme me Andreile tänulikud. Poleks koroonaviirust tulnud, oleks ta jätkanud kindlasti meie meeskonna või naiskonna treenerina. Ta ei teinud midagi valesti. Aga enne juulit ei selgu meil treenerite osas ilmselt midagi.”

Jõesaart ja Ojametsa võib liialdamata pidada tõelisteks vana kooli meesteks, kelle puhul kehtisid isegi koostöö osas suusõnalised kokkulepped, millest peeti alati kinni.

“Me võime ju mõlemad olla emotsionaalsed mehed, aga polnud minul tema vastu pahatahtlikkust ega ka vastupidi. Vahel vaidlesime ikka, aga see on loomulik tänapäeval. Meil polnud ülemuse ja alluva suhet. Kui kummalegi midagi ei meeldinud, siis sai see ka välja öeldud. Ma arvan, et selline lähenemine ongi olnud edasiviiv jõud,” ütleb Jõesaar.

Ojametsa tänavune parem käsi, mitme Euroopa tippklubi endine abitreener Alar Rikberg pole end peatreenerina soovinud seni veel proovile panna. Kas uuel hooajal võiks just tema üksinda Tartu meeskonda juhendada?

“Kõik võimalused on olemas. Ma ei oska seda veel öelda. Me pole Alarile veel konkreetset pakkumist teinud, aga see on täiesti reaalne võimalus, et nii meeskonnal kui ka naiskonnal on uuel hooajal ainult üks treener. Kui raha peaks juurde tulema, siis saaks edasi võtta juba füsioterapeudi ja nii edasi. Kõige esimestena üritame aga mängijad leida,” räägib Jõesaar.

Tartul on uueks hooajaks leping sõlmitud juba kuue mängijaga, teiste hulgas Kert Toobali ja vendade Tammearudega.

“Kui palju on uuel hooajal toetajaid ja raha, seda ma veel ei tea. Ja mida ütleb Bigbank? Pigem nad jätkavad meie toetamist, aga küsimus on summas. Kui täna peab mujal inimeste palka 30 protsenti langetama, siis on selge, et meie puhul kehtib sama. Minu ennustus ongi, et meie eelarve langeb 30-40 protsenti. Vastavalt võimalustele teeme ka võistkonna. Ma ei näe praegu näiteks võimalust, et me kedagi välismaalt meeskonda toome.”

Kuna sarnaselt Eestile kannatab koroonaviiruse tõttu kogu maailma majandus, pole välistatud, et tartlased suudavad siiski tänavusega sarnasel tasemel meeskonna ehitada üles väiksemate vahenditega.

“Ma ei usu, et meeskond kehvem tuleb,” arvab Jõesaar. “Küsimus on diagonaalründajas (tänavu oli meeskonna ainus leegionär just sel positsioonil tegutsenud austraallane Curtis Stockton – toim.). Kas tuleb (Hindrek) Pulk, (Siim) Põlluäär või (Oliver) Venno? Kõik sõltub jälle sellest, palju on raha. Nooremate põhimeestega oleme kokkuleppele jõudnud – nemad on meil olemas. Proovime neile pakkuda seda, mida lubanud oleme, aga kui see pole võimalik, siis peame maha istuma ja kompromissi leidma. Ega täna välismaale minnes pole neid samuti pudrumäed ees ootamas.”

Kas suvel 30. sünnipäeva tähistava Venno palkamine tuleks tõepoolest kõne alla? “Ega ta Saaremaale ikka ei lähe ju,” muigab Jõesaar. “Kui ta peaks tõesti Eestisse tulema, siis Tartus on tal ju kodu. Siin on ta kunagi karjääri alustanud ja siin võiks ka kunagi selle karjääri lõpetada. Miks mitte! Aga ma pole selline inimene, kes hakkaks asja uurima hetkel, kui pole rahagi veel. Me pole Vennoga rääkinud,” vastab Jõesaar.

Eesti naiste klubivõrkpallis keegi mängimise eest raha teatavasti ei saa. Kas see tähendab, et Tartu Ülikool/Bigbankile koroonaviirus meeletut pauku ei pane?

“Ega naiskonna pidamine odav ikka pole. Tõsi, kui ülikool jääb võistkonna taha ja Bigbank toetab ka mingis ulatuses, siis pole hullu, sest saali saame kasutada tasuta,” ütleb Jõesaar.

Tartu naiskonna treenerina teise hooaja seljataha jätnud Kristjan Kaisi jätkamise osas pole samuti veel täielikku kindlust.

“Meil on Kristjaniga kaks aastat koostööd olnud. Mida homne päev toob, ei tea. Me ei saa lubada midagi ilma rahata. Ka Rikand (Tartu naiskonna abitreener ja mänedžer – toim.) pole paha treener. Ja kui vaja, istun ise meeskonna või naiskonna pingil. Nagu Avo (Keel) ütleb, et vahel võib ka lumememm treeneri asemel olla. Või prügikast. Kõige tähtsam on mängijad kokku saada. Ega Kristjan ka kallis treener ole, aga kui riik tahab tõesti stipendiumide teemale kriipsu peale tõmmata, siis on raske midagi pallimänguvõistkonnana korda saata. Praeguses olukorras hakata riigile veel makse maksma – nii oleks kõik metsas,” lisab Jõesaar.

scroll to top