fbpx
Close

Kellest saavad Eesti esiklubi kaks proffi, kui suur on eelarve ja kes asub peatreeneriks?

Nette Peidist saab uuel hooajal Julija Mõnnakmäe kõrval teine profimängija Eesti liigas. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti koondise baasklubina tegevust jätkav TalTech/Tradehouse’i naiskond peaks saama täna ametliku kinnituse Soome liigaga liitumise kohta.

Võrkpall24 võttis ühendust Eesti võrkpalliliidu presidendi Hanno Pevkuriga, et uurida, mis on klubi osas tänaseks juba paigas ja millega veel tegeletakse. Hoidume allolevas artiklis seejuures “superklubi” nimest, et suures osas amatöörvõistkonnana tegutseva naiskonna mängijatele mitte liiga suuri pingeid panna.

Hanno, millises seisus on TalTechi naiskond?

Seis on selline, et oleme aktiivses ettevalmistuses. Soome liiga peaks tegema lõpliku otsuse meie liitumise osas täna või homme (intervjuu on tehtud eile – toim.). Ootame, et nad Heleniga (Helen Veermäe – Eesti võrkpalliliidu peasekretär – toim.) ühendust võtaks. Aga esialgne valmisolek koostööks on nii soomlaste kui ka meie poolt olemas.

Kui suure osa naiskonna eelarvest katab võrkpalliliit ja kui palju jääb TalTechi kanda?

Me ühendame selles osas jõud. Loomulikult otsime ka täiendavaid toetajaid juurde, sest ilma nendeta sellist klubi ülal ei pea. Tuleb öelda, et kuna see projekt on kantud ühest ideest, milleks on koondise mängijate piisavalt kõrgetasemeline mänguline väljund, siis on alaliit sellest huvitatud. Ja meil on hea meel, et TalTech plaaniga kaasa tuli. Ent oleme sellest ka TalTechiga rääkinud, et tegu pole ühe poole projektiga.

Kui suureks kujuneb taolise klubi eelarve? Kas 200 000 eurot?

Ei, nii suur pole see kindlasti.

Pigem 100 000 eurot?

Jah, umbes sellisesse suurusjärku peaks see jääma, kuigi täpselt ei oska veel öelda, sest reisikulud ja osad muud asjad pole veel selged. Räägime taolise klubi puhul siiski valdavas enamuses amatöörmängijatest või andekatest noortest, kes on niikuinii Audenteses igapäevaselt õppimas ja treenimas.

Mille arvelt või kust alaliit naiste klubivõrkpalli jaoks raha võttis?

Kuna naiste koondise tänavune suvi kujunes planeeritust oluliselt lühemaks ja ühtlasi odavamaks, siis see summa tuleb sealt.

Sa ütlesid, et enamik mängijaid hakkavad TalTechis olema ikkagi poolprofessionaalid või amatöörid. Aga kes on naiskonna põhijõud?

Naiskonna kandvad jõud on Julija (Mõnnakmäe) ja Nette (Peit). Nemad hakkavad mängima klubis professionaalidena. Nette jaoks olnuks alternatiiv välisklubisse siirdumine ja Julija jätkanuks kodus poolprofina. Leidsime aga, et Julija on meie koondises kaptenina nii tähtis lüli, et ta peaks saama täielikult võrkpallile keskenduda.

Teiste mängijate puhul oleneb kõik olukorrast. Näiteks Eliise Hollase puhul tuleb rääkida ühest põhimõttest, mis me klubi koostades kokku leppisime. Nimelt saavad kõik mängijad mängida Eesti meistrivõistlusi oma koduklubide eest. See tähendab, et Eliise saaks esindada Eesti meistrivõistluste põhiturniiril ja play-off’is Võrut. Meiega käiks ta kaasas nii palju, kui Võrus elades ja toimetades aega saab.

Balti liigaga ühildamine on aga keerulisem, kuna Soome ja Balti liiga mängud peetakse reeglina samal ajal. Aga meil on kokkulepe ka Andreiga (Andrei Ojamets, Audentese spordigümnaasiumi tüdrukute juhendaja – toim.), et näiteks (Eva Liisa) Kuivonen saab tulla meiega Soome liigat mängima. Proovime seda asja teha nii, et hundid saaksid söönuks ja lambad jääksid terveks. Oleme teinud selle nimel palju kompromisse. Kui eelarve vähegi võimaldab, siis üritame Julija ja Nette kõrval ka teistele mängijatele leida rahalise lisamotivatsiooni mängimiseks.

TalTech mängiks seega Soome ja Eesti liigat, aga mitte Balti liigat?

Just. Eesti liigas mängiksid TalTechi eest need naised, kellel eraldi n-ö teist koduklubi pole.

Milline võiks olla TalTechi põhituumik uuel hooajal? Sidemängija Julija Mõnnakmäe, nurgaründajad Nette Peit ja Eva Liisa Kuivonen, temporündajad Eliise Hollas ja Eliisa Peit, diagonaalründaja Kadi Kullerkann ja libero Kristi Nõlvak?

Jah, suure osaga nendest mängijatest on põhimõtteline kokkulepe olemas. Libero positsiooni osas pole ma veel kindel, kas Kristi nõustus kaasa lööma või mitte. Samuti polnud eelmise nädala seisuga veel kindel, kas Liis Kullerkann läheb Prantsusmaale või jääb Eestisse ja liitub samuti TalTechiga. Tean, et räägitud sai ka Kristeliga (Moor), aga tema sellisel tasemel mängida ei plaani.

Aga mis saab nendest mängijatest, kes seni olid TalTechi põhitegijad?

See on peatreeneri otsus. Tõsi on see, et kõik TalTechis mänginud naised koosseisu ei mahu. Mingi selektsioon tuleb teha. Me räägime ikkagi ühest võistkonnast, mitte topeltklubist.

Ja siit jõuame me veel ühe tähtsa küsimuseni. Kas Marko Mett on naiskonna peatreener?

Jah, kuna TalTech on Markoga käed löönud, siis jätkab tema selles ametis.

Ja nagu mitmelt poolt juba kõlanud on, siis kodumänge TalTech Soome liigas ei pea?

See on veel natuke lahtine praegu. Meie oleme valmis mängima kõik mängud Soomes, aga kui mõni Soome klubi oleks nõus ka siia tulema, siis me kindlasti võõrustaksime neid. See on aga juba klubidevaheline kokkulepe.

scroll to top