fbpx
Close

Ässakahur Paalo tiitlivõidušanssidest: kindlasti läheb raskeks, aga me ei taha seda viiendat mängu mängida!

Merilin Paalo. | Foto: Leedu võrkpalliliit

Naiste Eesti meistrivõistlustel peeti täna finaalseeria kolmas kohtumine Tallinna Ülikool/Kikase ja Tartu Ülikool/Bigbanki vahel. Kodusaalis võttis olulise 3:0 (25:15, 26:24, 25:16) võidu põhiturniiri võitjaks tulnud Kikas ja läks sellega kolme võiduni peetavat seeriat 2:1 juhtima.

Tallinna Ülikool/Kikase naiskonna nurgaründaja Merilin Paalo rääkis peale võidumängu Võrkpall24-le, et laupäevasest kaotusest Tartu koduväljakul suudeti kiirelt üle saada ja pühapäevasele kodumängule mindi vastu pigem kerge tundega. “Me ei jäänud kurvaks, kuigi platsil seda olime. Juba bussis tagasi sõites mõtlesime ja rääkisime, et homme tuleb – meie kodusaal ja hakkame panema!”

Bussis välja mõeldud plaan töötas ja Kikas oli kodusaalis sarnaselt kolmapäeval peetud seeria avamängule Tartust kindlalt 3:0 üle. “Esimesest punktis olime sõiduvees. Halb öelda, aga Tartu ei saanud täna meie vastu midagi teha,” oli 30-aastane nurgaründaja naiskonna esituse üle uhke.

Tallinna Ülikooli spordisaal on osutunud vastaste jaoks korralikuks karukoopaks, kus kodunaiskond on läbi hooaja mänge domineerinud. Paalo nõustub, et Kikas on selle saali tõeline valitseja. “Tuleb välja, et nii on! Ma olen TalTechis ka mänginud ja treeninud pisikeses saalis, nii et ma ise nii suurt vahet ei tunne. Kui Tartus mängida, siis saab tõesti selle palli väga kõrgele lae alla mängida ja peale seda veel prožektorisse sisse vaadata. Aga ma arvan, et teistele võistkondadele on meie saal tõesti väga ebamugav.”

174-sentimeetrine Paalo tõi pühepäeval 11 punkti (+8), millest lausa 6 kogus ta servijoone taga. Sealjuures oli esimese geimi murdehetk just tema mitmeässaline serviseeria. “Mulle sattusid head asetused. Reedan nüüd meie mänguplaani – mulle väga meeldib “ühe” peale servida. Aga ma arvan, et see ei ole Tartu jaoks üllatus. Sinna lendab mu serv lihtsalt väga hästi,” kommenteeris Pärnust pärit mängunaine oma pallingut.

Paalo on enda sõnul suhteliselt kindel, et neljapäeval tuleb Tartus raske mäng. “Neljapäev, rahvas tuleb töölt-koolist, mäng hakkab hilja… Saab olema väga suur enesesundimine. Kui suudame oma mängust kinni pidada ja serviga survestada, mis olid täna võtmepunktideks, siis ma arvan, et meil võib hästi minna,” jääb Kikasele koondisekogemust lisav Paalo mõtetega pilvepiirist madalamale.

Kas Kikas suudab järgmise mänguga kuldmedalid koju tuua? “Oleme positiivsed ja läheme võitma. Me ei taha seda viiendat mängu mängida. Kes tahaks?” selgitas Paalo naerdes võidumotivatsiooni.

Tallinna Ülikool/Kikas läheb meistritiitlit püüdma neljapäeval kell 19, kui kodusaalieelis on omakorda Tartu Ülikoolil. Mäletatavasti suutis Bigbank laupäevases kodumängus kastanid tulest tuua ja seeria viigistada. Kui nii juhtub ka neljapäeval, otsustatakse kuldmedali saatus justnimelt kardetud Tallinna Ülikooli spordisaalis toimuvas viiendas finaalkohtumises.

scroll to top