fbpx
Close

Kivi langes südamelt: Eesti võrkpallinaiskonna kapten liitus tugeva välisklubiga!

Koondise kapten Julija Mõnnakmäe peatreener Andrei Ojametsa embamas. | Foto: CEV

Prantsusmaa kõrgliigas play-off’i pääsu eest põnevat võistlust pidav Vandoeuvre-les-Nancy naiskond on täiendanud ridu Eesti koondise sidemängija ja kapteni Julija Mõnnakmäega. Eesti võrkpallipublikule mõjub taoline uudis mõistagi suure kergendusena, sest Mõnnakmäe on EM-finaalturniiriks valmistuva rahvusnaiskonna üks võtmemängijaid.

28-aastane Mõnnakmäe lendas Prantsusmaale nädala alguses ning läbis täna uues koduklubis tervisekontrolli. Nancy’s ootasid teda juba ees Eesti koondise nurgaründaja Anu Ennok ja temporündaja Liis Kullerkann. Ühtlasi on Nancy näol tegu vaieldamatult tugevaima klubiga, kus mõni Eesti naisvõrkpallur tänavu mängib.

Koondisekaaslaste hea sõna kõrval “aitas” Mõnnakmäel uue klubi leida Nancy ameeriklannast sidemängija Lauren Plum, kes vigastas poolteist nädalat tagasi liigamängus õlga ja siirdus pikale mängupausile. Koha eest põhikoosseisus hakkab eestlanna võitlema noore prantslanna Adeline Aubry’ga, kes näitas möödunud nädalal algrivistusse pääsedes üllatavalt head mängu.

Allikas: lnv.fr

Nancy paikneb Prantsusmaa liigas kaheksa võidu ja kaheksa kaotusega kaheksandal kohal ning on hetkeseisuga viimane, kes play-off’i pääseks. Põhiturniiril on jäänud mängida veel kümme mängu. Mõnnakmäe debüteerib uue klubi eest tõenäoliselt järgmisel nädalal, sest selleks nädalavahetuseks ei pruugita paberimajandust veel korda saada.

Mõnnakmäe oli kogu tänavuse hooaja jooksul lootnud pääseda tugevasse välisklubisse, kuid treenis (ja mängis) sobiva variandi puudumise tõttu pool aastat kodumaal nii Tartu, Saaremaa kui Tallinna Tehnikaülikooli juures. Varasematel hooaegadel on ta aga mänginud nii Rootsis, Austrias kui Poolas.

scroll to top