fbpx
Close

Video | Nurgaründaja lükkab populaarses videos libero pikali. Intsidenti kommenteerib Rait Rikberg!

Foto: ekraanitõmmis

Sotsiaalmeedias levib kulutulena lühike episood ühest rahvusvahelisest võrkpallimängust, kus Novosibirski Lokomotiivi nurgaründaja Marko Ivovic pärast meeskonna halba servi vastuvõttu libero külmalt eest lükkab ja tõste ise sooritab. 

Võrkpall24.ee palus juhtunut kommenteerida Eesti parimal liberol Rait Rikbergil.

“Ma ei mäleta, et mind sedasi eest ära oleks lükatud. Vähemalt nii küll mitte, et ma pikali oleks kukkunud,” muigab Rikberg. “Küll aga on mul olnud vastupidiseid näiteid, kus mõni nurgamees tahab tõstma hakata ja mina lükkan tema eest ära.”

Ent mis juhtuks siis, kui Tartu Bigbankiga liituks hooaja keskel uus nurgaründaja, kes kohe esimeses mängus Rikbergi videos nähtu kombel pikali lükkaks?

“Raske öelda. Kui nurgaründaja tõste tuleks hästi välja ja ründaja lööks palli maha, siis võtaksin juhtunut naljaga. Aga kui see vend lükkaks mind pikali ja soperdaks tõste ära… Ai, siis ta saaks vastu päid ja jalgu!” vastab 36-aastane Rikberg muheledes.

Tõsisemalt jätkades lausub Rikberg aga videos esineva nurgaründaja kohta kiidusõnad: “See näitab, et tegu on julge mängijaga. Palju halvem variant oleks see, kui keegi ei tahaks tõstma minna. Loeb lõpptulemus, mis antud juhul paistis olevat positiivne.”

*”Teise palli” mängimise hierarhias on sidemängija esimene, libero teine ja nurgaründaja kolmas.

**Lugu on parandatud. Algselt oli artiklis kirjas, et tõstja rollis oli sidemängija, mitte nurgaründaja.

scroll to top