fbpx
Close

Kolm tähelepanekut Võru turniirilt | Keele supervalik, presidendi poeg ning Saaremaa lahtised ja katkised otsad

Läti talenti Atvars Ozolinši juhendas Avo Keel tänavu ka Läti koondises. | Foto: CEV

Nädalavahetusel Võrus toimunud võrkpalliturniir andis hea ülevaate Pärnu ja Saaremaa meeskonna hetkeseisust, olgugi et põhjapanevaid järeldusi on nende tugevuse osas veel veidi vara teha. Võrkpall24.ee toob nähtud soorituste põhjal välja kolm tähelepanekut.

Pärnu on leidnud uue tähe

Tänases esikohamängus Saaremaa vastu (Pärnu võitis 3:0) tõi üleplatsimehena 15 punkti (+10) lätlane Atvars Ozolinš. Pärnakad eesotsas klubi mänedžeri Reio Tilga ja peatreener Avo Keelega on sedapuhku kinni püüdnud tõelise kuldkala, sest Ožolinsi puhul on tegu tõelise talendiga. 19 eluaastast hoolimata on peale vaadates tegu nii füüsiliselt kui ka vaimselt üsna küpse mängumehega. Seda tõestas ilmekalt lisaks äsjasele kontrollturniirile ka lõppenud suvi, kui noor mees mängis end Avo Keele juhendatavas Läti koondises põhikoosseisu. Ozolinšil on nii jõudu, kiirust, hüpet kui ka osavust.

Huvitaval kombel on Ozolinš jäänud truuks saalivõrkpallile, olgugi et Lätis hoopis populaarsemal alal rannavõrkpallis võiks ta samuti tippu pürgida. Kaks aastat tagasi peetud U20 EM-il teenis Ozolinš koos Limbaži lühikese ründeliidri Kristaps Šmitsiga pronksmedali.

Atvars Ozolinš (paremal) kerkis lõppenud suvel Läti koondise põhimeheks. | Foto: Läti võrkpalliliit

Maarjamaalt tuleb siiski ka sidemängijaid

Eesti võrkpalli tulevikku silmas pidades on selgelt suurim mure sidemängija positsiooni ümber, sest juhul kui Kert Toobal peaks karjääri lõpetama, poleks sarnasel tasemel asendust temale kusagilt võtta. Õnneks on kerkinud esile siiski ka üksikud noored, kes toovad tunneli lõppu valgust. Nädalavahetusel tegi seda Võrus Pärnu teine sidemängija Richard Voogel, kes sekkus mängus Saaremaaga väljakule vahetusest ega lasknud Martti Keele poolt välja võideldud eduseisul kahaneda. 17-aastase Voogeli tõsted olid täpsed, enesekindlad ja ka tehniliselt ilusad vaadata.

Vigastatud Tamar Nassar tegi Võru turniiril debüüdi kommentaatorina. | Foto: Pärnu Võrkpalliklubi

“Eelmine hooaeg andis mulle palju juurde, sest tegin eurosarjas debüüdi ja sain omajagu kogemusi ka Balti liigas,” sõnas Voogel täna Võrkpall24.ee’le. “Mõlemad mu vanemad mängisid võrkpalli (Richardi isa Villu Voogel on Pärnu klubi presidentki – toim.) ja mängivad suurt rolli ka minu võrkpallimängu juurde jõudmisel. Unistus on kindlasti tulevikus välismaale mängima pääseda,” lisas Pärnu Koidula gümnaasiumi 11. klassi õpilane, kes peab enda sõnul lähiajal kindlasti servi parandamisega vaeva nägema.

Kiitust väärib lisaks Ozolinšile ja Voogelile tegelikult kogu Pärnu meeskond, kes näitas hooajaeelse perioodi kiuste küllalt ilusat võrkpalli. Koondisetasemel esitusi pakkusid näiteks nii Taavet Leppik kui Silver Maar. Pisivigastustega jäid tänastest mängudest eemale nii uus diagonaal, brasiillane Chizoba Neves Atu kui ka kogenud temporündaja Tamar Nassar, ent juba uuel nädalal toimuval Tartu turniiril peaksid mõlemad rivis olema.

Richard Voogel. | Foto: Karl Rinaldo

Saaremaa mängijatepõud

Debüüthooajal kõik kolm kodust karikat võitnud Saaremaa seis pole uuele hooajale vastu minnes kuigi hea. Lisaks sellele, et meeskond pole tänaseni leidnud välismaalt nurgaründaja kohale uut liidrit, vajavad paikamist ka teised positsioonid. Diagonaalründaja kohal ollakse ilmselt ilma jäämas mullu Tartu Bigbankis korraliku hooaja teinud Markus Uuskarist, sest kaitseväes viibiv hiidlane ei pääsenud esialgsest infost hoolimata spordiroodu ja peab Eesti riiki teenima seega sisuliselt aasta. Kehv on seis ka temporündaja kohal, kus eile vigastas põlve mullune klubi esinumber Mihkel Tanila.

Tõsi, hooaja alguseni on omajagu aega ja tähtsamate mängudeni jõudmist saab mõõta veel kalendriga, seega pole välistatud, et medalilahingutes vaatab Pärnule ja Tartule vastu taas kivikõva Saaremaa. Üks, mis paistab aga üsna kindel, on see, et Saaremaa ülemvõimu tänavu ei tule, sest Pärnu ja Tartu on komplekteeritud oluliselt paremini kui mullu.

Saarlaste seljatagune on hetkel tühi. | Foto: Saaremaa VK
scroll to top