fbpx
Close

Korraldajamaad alustasid MM-finaalturniiri märgilistel areenidel kindlate võitudega

Itaalia mängis avamängu Roomas lageda taeva all. | Foto: FIVB

Eile õhtul tehti Bulgaarias ja Itaalias algust võrkpalli maailmameistrivõistlustega, kui korraldajamaad alistasid 3:0 vastavalt Soome ja Jaapani.

Bulgaarlased pidasid oma avamängu Varna spordihoones, kus Eesti koondis tuli kaks aastat tagasi esmakordselt Euroopa liiga võitjaks. Poolfinaalis alistati toona just bulgaarlased, finaalis võideti aga Makedooniat.

Bulgaaria võidus ei tekkinud eile hetkekski kahtlust, geimides anti soomlastele 21, 19 ja 22 punkti. Soome koondise hetkeseis pole sugugi kiita, nagu kirjutas ka Võrkpall24.ee mõni aega tagasi (loe siit). Võitjate parim oli D-grupi avamatšis Valentin Bratoev 15 punktiga, Nikolai Uchikov lisas 12 silma. Soomele tõi elu 200. koondisemängu teinud Urpo Sivula 10 punkti, Sauli Sinkkonen lisas 8 ja Antti Ronkainen 7 punkti.

Itaalia mängis oma esimese A-alagrupi mängu aga Roomas lageda taeva all ja alistas Jaapani 25:20, 25:21, 25:23. Vene juurtega Ivan Zaitsev tõi võitjatele 13, Osmany Juantorena ja Filippo Lanza lisasid 11 punkti. Jaapanlaste resultatiivseim oli Issei Otake 11 punktiga, uuel hooajal Lubini Cuprumis Kert Toobali tõsteid realiseerima asuv Masahiro Yanagida kogus 9 punkti.

MM-finaalturniir jätkub kolmapäeval, kui peetakse kümme mängu. Finaal toimub 30. septembril Torinos.

scroll to top