fbpx
Close

Kuhu kadus Curtis Stockton ja kes teda asendama hakkab?

Curtis Stockton rünnakul. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Tähelepanelikumad võrkpallisõbrad on ilmselt märganud, et Tartu Bigbanki laupäevases kontrollmängus Pärnuga polnud meeskonna nimekirjas austraallast Curtis Stocktonit. Kuhu diagonaalründaja kadus?

Tegelikult oli juba enne Stocktoni Tartusse saabumist teada, et ta liitub vahetult enne Credit24 Meistriliiga algust paariks nädalaks Austraalia koondisega, kes osaleb oktoobri esimeses pooles Jaapanis võrkpalli maailma karikasarjas.

MK-võistlusel lööb kaasa 12 koondist: Argentiina, Austraalia, Brasiilia, Kanada, Egiptus, Iraan, Itaalia, Jaapan, Poola, Venemaa, Tuneesia ja USA. Turniirisüsteem on lihtne: kõik meeskonnad mängivad omavahel läbi ja nii selgubki lõpuks enim punkte kogunud koondis.

Kui varasemalt on turniiril jagatud olümpiapääsmeid, siis tänavu mängitakse puhtalt medalite ning au ja uhkuse peale. Muide, Jaapan korraldab kommertsvõistluse maiguga MK-d juba 12. korda järjest.

Austraalia alustab turniiri homme Egiptuse vastu ja lõpetab võistluse 15. oktoobril Argentiina vastu. Tagasi Eestisse jõuab Stockton ööl vastu 17. oktoobrit.

Teine uuel hooajal Credit24 Meistriliigas mängima hakkav Austraalia koondislane Beau Graham sai loa MK-võistlusel mitte osaleda, sest vastasel korral poleks Saaremaa Võrkpalliklubi teda ilmselt oma meeskonda toonud. Nii jõudsidki klubi ja koondis kokkuleppele, et temporündaja liitub Eesti klubiga kohe pärast Aasia meistrivõistluste lõppu. Tänaseks on Graham treeninud saarlastega koos ühe nädala.

Stockton sai Tartuga uueks hooajaks põhja laduda pikemalt, kuu aega, ent hooaja esimestes mängudes peab klubi niisiis hakkama saama tema teeneteta. Suure tõenäosusega kasutab Andrei Ojamets diagonaalründaja kohal senikaua 18-aastast Märt Tammearu, kes on sel positsioonil tegutsenud ka eelmisel hooajal. Nurgaründajatena pääsevad algkoosseisu aga ilmselt Stefan Kaibald ja Albert Hurt. Tartu on kuni Stocktoni naasmiseni täielikult eestlastest koosnev meeskond.

Tartu peab hooaja esimese mängu laupäeval võõrsil kohe ühe oma pearivaali Saaremaa vastu.

scroll to top