fbpx
Close

Maailmarekordimees (?) Jensen: sellise kodupublikuga võib Saaremaa ehk isegi prantslasi üllatada

Mads Kyed Jensen pallingul. | Foto: Karl Rinaldo

Taani võrkpallimeistri Gentofte teisel sidemängijal Mads Kyed Jensenil on pikkust – uskuge või mitte – suisa 207 sentimeetrit. Euromängu korduskohtumises Saaremaa vastu pääses 19-aastane mängumees väljakule kahes viimases geimis, mil edasipääseja oli juba selgunud. Ometi otsustas Võrkpall24 härjal sarvist haarata ja Jenseniga paar sõna juttu teha.

Alustuseks uurisime, kas Jensen oskab kinnitada mitteametlikku infot selle kohta, et tema ongi maailma kõige pikem sidemängija. Võrdluseks, Eesti koondises seisab suurem number kasvu lahtris vaid Mart Naaberil (212 cm) ja Oliver Vennol (210 cm), meie kõigi aegade pikimal sidemängijal Robert Viiberil on aga pikkust 205 sentimeetrit.

“Ausalt öeldes pole mul õrna aimugi,” naerab heledapäine Jensen. Oma tugevuseks peab ta võrgu kohal tegutsemist nii rünnakute ehitamisel kui ka nende lahendamisel, samuti blokis, nõrkusena toob ta aga välja kehva kiiruse. Näiteks juba varem mainitud Viiber on selles osas taanlasest sõna otseses mõttes mitu sammu ees.

“Hakkasin noorena, kui ma polnud veel nii pikk, sidemängija kohal tegutsema ja pole kordagi positsiooni vahetanud. Mulle meeldib see roll kõige rohkem ja ma ei plaani ründemängijaks hakata,” ütleb Jensen, kes unistab Euroopa tugevamates liigades mängimisest.

Mida kostab Jensen aga Saaremaa mängude kohta?

“Ma arvan, et meil olid mõlemas mängus oma võimalused. Me lihtsalt ei suutnud neid ära kasutada. Avamängus Kuressaares tekkis pärast napilt kaotatud avageimi lootusetuse tunne, Saaremaa imelisel publikul oli selles oma roll. Täna (eile – toim.) olime aga rünnakul kehvad. Saaremaa oli kokkuvõttes stabiilsem ja parem, nad võitsid teenitult. Taanis pole meil nii tugevaid vastaseid,” tõdeb Jensen.

Kahe nädala pärast kohtub Saaremaa CEV Challenge Cupi 1/16-finaalis juba Prantsusmaa klubi Poitiers’iga.

“Ausalt öeldes pole ma Poitiers’i meeskonnaga eriti kursis, kuid Saaremaal võib sellise kodupubliku ees tekkida ehk isegi võimalus neid üllatada,” lisab Jensen.

Mads Kyed Jensen. | Foto: Karl Rinaldo
scroll to top