fbpx
Close

Restoranipidajast Gentofte peatreener: TalTech mängis liiga hästi – oleksin pidanud andma neile vähem süüa!

Ibrahim Alievski hoolealuseid juhendamas. | Foto: CEV

Tallinna Tehnikaülikooli meeskond edenes CEV Challenge Cupil 16 parema sekka, alistades võõrsil kahe mängu kokkuvõttes Taani meistri Gentofte. Kui avamängu kaotas Gentofte kindllat 0:3, siis teises mängus jagus põnevust lõpuni ja võõrustajad võtsid Kopenhaagenis lausa 3:2 võidu.

Võrkpall24 palus pärast korduskohtumist kaamera ette Gentofte peatreeneri, endise Taani koondise libero Ibrahim Alievski, kes meeleldi seljataha jäänud mängudest rääkis.

Ibrahim, me nägime kaht täiesti erinevat mängu. Avakohtumise võitis TalTech pealtnäha väga lihtsalt, teises õnnestus teil aga oluliselt paremini vastu saada. Kuidas sa iseloomustaksid neid duelle?

Esiteks, TalTech on väga tugev meeskond. Soovin neile palju edu järgmises ringis. Oleme Taanis küll tipus, aga me pole harjunud taoliste kõrgetasemeliste mängudega. Meil võttis enam kui ühe mängu aega, et tasemega harjuda. Olen väga uhke kokkuvõttes oma mängijate üle, sest nad näitasid kahes geimis väga head mängu ja võitsid need (Gentofte siirdus eilset mängu 2:1 juhtima ja viinuks 3:1 võidu puhul edasipääseja saatuse selgumise kuldsesse geimi – toim.). Ent TalTech on, jah, väga tugev profiklubi.

Millist mängijat oli Gentoftel keerulisim peatada nende kahe päeva jooksul?

Kindlasti TalTechi diagonaalründajat (Matej Šmidl). Lihtne on näha, et ta on mänginud aastaid kõrgel tasemel. Tal on palju erinevaid rünnakusuundi, samuti oskab ta hästi hanitada ega eksi palju. Ta suutis meie nõrkused üles leida. Kui me mängudeks valmistusime, nägime, et isegi Balti liigas on meeskondadel raske teda blokiga kätte saada.

Millised on Gentofte laiemad eesmärgid? Nagu sa mainisid, olete Taanis olnud aastaid tipus ja võitnud meistritiitleid, samas osalete ka regulaarselt eurosarjas. Kas see on mängijatele boonuseks?

Täpselt nii. See pole saladus, et meil on amatöörmeeskond, kus keegi ei saa palka. Seega, et hoida mängijaid ja ka meie kultuuri, peame taolistes kohtumistes osalema. Meil on ka mängijaid, kes kuuluvad Taani koondisse. On oluline, et nad saaksid heatasemelisi mänge, sest Taanis on küll korralikke vastaseid, aga mitte nii häid nagu TalTech.

Arvestades, et tegu on amatöörklubiga, võib seega väga rahule jääda teise mängu tulemusega?

Jah, nagu ütlesin, olen väga uhke oma meeskonna üle. Muidugi olen ka pettunud, et me ei suutnud 2:1 eduseisu mänguvõiduks realiseerida, aga peame kiitma selles osas TalTechi.

TalTechile tuleb järgmises ringis vastu ilmselt Šveitsi klubi Schönenwerd. Kellele sa selles paaris eelise annaks?

(Muigab.) Nagu sa tead, oli enne meie mänge palju poleemikat, sest me ei teadnud, kas mängime Saaremaa või TalTechiga. See oli meie jaoks raske. Seepärast ei teinud me ka ettevalmistust Schönenwerdi kohta. Arvan siiski, et need mängud tulevad üsna tasavägised.

Nagu sa juba mainisid, pidi esialgu Gentoftega mängima Saaremaa. Kas sa oled pettunud, et Euroopa võrkpalliliit lasi Saaremaa asemel hoopis TalTechi mängima?

Võistlushimuline pool minust ütleb, et kuidas sai sedasi äkitselt teha. Ootasime juba augustist omale vastast, aga saime vastase teada alles hiljuti. Nii et üks pool minust sooviks eurosarjas jõuda nii kaugele kui võimalik, aga teine pool minust ütleb, et saime ikkagi kaks head mängu ja selles osas on kõik ok.

Gentofte on lühikese aja jooksul sattunud eurosarjas kokku nii Saaremaa kui ka TalTechiga. Kas loodad, et tulevikus satub siia veel mõni Eesti klubi?

(Naerab.) Oleme valmis selleks väljakutseks! Kui mängime Eesti klubiga, on kõik hästi. Mõned meie mängijad olid saarlastega kolme aasta eest mänginud, nii et nad tundsid juba neid.

Lõpetuseks, kas ma olen õigesti aru saaanud, et TalTechi meeskond käib Taanis olles lõunat ja õhtust söömas sinu restoranis?

Just nii. Mulle tundub, et toit on olnud liiga hea! Nad mängisid liiga hästi, oleksin pidanud neile vähem süüa andma. Aga jah, nagu ütlesin, me oleme amatöörvõistkond ja treeneriameti asemel on minu põhitööks restorani pidamine.

Videointervjuu Ibrahim Alievskiga:

scroll to top