fbpx
Close

Maakodus põhja ladunud Toobal läheb uuele hooajale vastu klubita, kuigi kosilasi on jagunud

Andres Toobal mängis Tallinna Selveris aastatel 2014-2016. | Foto: volley.ee

Eesti võrkpallikoondise sidemängija Andres Toobal on ladunud uuele hooajale põhja Pärnumaal asuvas maakodus. “Füüsis on päris hea. Kui võrkpallurina teed neli tundi päevas trenni, siis siin tuleb 8-9 tundi kokku,” muigab Toobal, kes vabaagendi staatuses olemist üle ei dramatiseeri.

Türilt pärit mängumees lõpetas eelmise hooaja Slovakkia meistrina. Uued kosilased tekkisid juba kevadel, ent lepinguni Toobal kellegagi ei jõudnud.

“Asi sai alguses sellest, et agent jäi vist tukkuma,” ütleb Toobal. “Üks klubi tegi konkreetse pakkumise, aga ma ei teagi, mille taha seal asi jäi – kas agent küsis liiga palju või oli midagi muud. Võib-olla ta lootis, et ei pea minuga väga tegelama. Aga see variant jäi lõpuks katki ja hea üleminekuaeg läks mööda. Siis tuli juba koondiseperiood ja põlvevigastus. Kui vigastada sain, võtsin aja maha, sest ma ei tahtnud sellisena end välismaale müüa.”

Kui suve esimeses pooles tundsid Toobali vastu huvi Portugali ja Tšehhi klubid, siis sügise saabudes olid kosilastena alles jäänud mitte just kuigi tõsiseltvõetavate liigade meeskonnad.

Iga pakkumist vastu ei võta

“Nüüd on huvi tuntud näiteks Küproselt, aga ma leian, et ma ei pea välismaale minema lihtsalt minemise pärast. Vormis saan ma hoida end ka Eestis,” tõdeb Toobal.

Toobal liitub sel nädalal Tallinna Selveri treeningutega. Kasu on seejuures mõlemapoolne, sest ühtpidi saab Toobal pallitunnetuse taastada, teiselt võimaldab tema liitumine klubis ka hommikustel treeningutel kahe heal tasemel sidemängijaga toimetada. Selveri põhisidemängijana jätkab uuel hooajal teatavasti Renet Vanker, teine number on aga koolipoiss Markus Maila.

30-aastane Toobal avalikustab aga veel ühe koha, kus ta võib soovi korral vormi koguda.

“Olen Poolas Lubini Cuprumisse teretulnud, kui peaksin tahtma oma füüsise kallal vaeva näha,” räägib Toobal. Kaevanduslinna meeskonnas tegutsevad uuel hooajal teatavasti suisa kolm Eesti koondislast: kapten Kert Toobal, abitreener Rainer Vassiljev ja füüsilise ettevalmistuse treener Mirko Fasini. “Minul oleks sinna mõtet minna just siis, kui Mirko on kohal. Sel juhul saaksin tema valvsa pilgu all harjutada. Ta käib Poolas paarinädalaste tsüklite kaupa ja on hetkel Poolast eemal.”

Ootab kannatlikult turu elavnemist

Toobal ei näe uuele hooajale koduklubita vastu minemises suurt probleemi, vaid lepib olukorraga ja ootab, mil turg taas elavneb. “Ootan hooaja alguse ära. Alati on neid, kes võistkonnast välja langevad või vigastada saavad. Siis asuvad ka klubid uusi mehi otsima. Seepärast ma ei pabistagi,” lisab Toobal endale ja vanemale vennale omasel rahulikul toonil.

Vigastusest on Toobal tänaseks taastunud, kuid mänguvormis ta enda sõnul veel pole.

“Olen kergelt hüppeid teinud ja loodan, et põlv peab koormusele vastu. Seda, millises seisus olen, näitavad just eelolevad treeningud Selveriga. Kindlasti pean ka pallitunnetuse tagasi saama,” ütleb Toobal lõpetuseks.

scroll to top