Tammearu andis võitu Aganitsa klubi üle korraliku panuse

Märt Tammearu (11) ja Roeselare Knack matšpalli võitu tähistamas. | Foto: CEV

Kolmapäevane Meistrite liiga mängupäev pakkus eestlastevahelise vastasseisu, kui omavahel võtsid mõõtu Märt Tammearu ja Andri Aganitsa tööandjad. Eelmise omavahelise kohtumise 3:2 võitnud Roeselare Knack tegi sama tulemuse ka poolteist kuud hiljem, kui Friedrichshafen alistati suuresti Tammearu toel taaskord 3:2 (25:20, 14:25, 20:25, 31:29, 15:11).

Mängu alguses jätsid mõlemad võistkonnad eestlased pingile. Esimese geimi 25:20 võitnud Roeselare kaotas järgmise geimi pikalt 14:25 ja kolmanda juba napimalt 20:25. Kolmes avageimis vahetusest sekkunud Märt Tammearu edutati neljandaks algkoosseisu ja tõestas kõrget mänguklassi, lahendades selles geimis rünnakuid 63-protsendiliselt. Ülipõnevas lõpplahenduses, kus Knackil oli kasutada mitu geimpalli ja seisul 28:28 lahkus võistkonna põhiründaja Matthijs Verhanneman trauma tõttu platsilt. Roeselare võitis aga lõpuks maratongeimi 31:29 ja mängimisele tuli veel üks geim.

Neljanda geimi põnevas lõpus sai Friedrichshafeni poolel esimesed eesliiniminutid seni servivahetusena mängus käinud Andri Aganits, kes jäi algkoosseisu ka viiendaks geimiks. Teisel platsipoolel jätkas põhikuuikus Tammearu, kes lõi 12:9 eduseisul maha kaks palli ja 15:11 seisuga võitiski kodumeeskond pika ja põneva matši.

Märt Tammearu kogus kahe täisgeimi ja mõne vahetushetkega 10 punkti (+9) ja näitas oma võistkonna parimat rünnakuprotsenti (60%). Vigastuse tõttu mängu pooleli jätnud nurgaründaja Verhanneman tõi Roeselarele enim punkte (19/+12), kohtumise parimaks valiti diagonaalründaja Michiel Ahyi (18/+11). Andri Aganits panustas Friedrichshafeni mängu ühe rünnakupunktiga (+1), sakslaste resultatiivseim mees oli 22 punkti kogunud Vojin Cacic (+14).

Meistrite liiga A-alagrupi võidu on juba kindlustanud Poola klubi Jastrzebski Wegiel, kellel on neljast mängust kirjas neli võitu. Roeselare jaoks oli tegu aga olulise punktikaotusega – hetkel kaks võitu ja 4 punkti kogunud Belgia klubi minetas võimalused pürgida kolme edasipääseva teise koha omaniku sekka. Friedrichshafen on A-alagrupis ühe võidu ja 5 punktiga kolmandal kohal.