fbpx
Close

Mis peab juhtuma, et Saaremaa Selverile vastu saaks ehk kolm küsimust teise poolfinaalmängu eel

Ioannis Kalmazidis, Hindrek Pulk ja Andrus Raadik. | Fotod: Alan Mehik/Saaremaa VK

Credit24 Eesti meistrivõistlustel jätkub täna poolfinaalseeria Tallinna Selveri ja Saaremaa Võrkpalliklubi vahel. Tallinnas Audentese spordihoones kell 17.00 algavat mängu näeb Kanal12 ja Postimees.ee vahendusel, kommenteerivad Karl Rinaldo ja Andrei Ojamets.

Kolmapäeval peetud avamängu võitis Selver võõrsil 3:0 (25:22, 25:19, 25:19). Finaali pääsemiseks tuleb vastane alistada kolmel korral.

Võrkpall24 toob teieni kolm võtmeküsimust seeria teise mängu eel.

Esiteks, kas Rauno Tamme saab oma mängu käima? Jaanuari lõpus klubist lahkunud brasiillase Evandro Dias Souza koha on Saaremaa algkoosseisus võtnud endale just see Lääne-Virumaa ja Viljandimaa taustaga nurgaründaja, kes, tõsi, pole suutnud seni enesekindlust veel leida. Olgugi et kõik eeldused taolisel tasemel kenasti hakkama saamiseks on Eesti koondise mängumehel justkui olemas, piirdus Tamme avamängus vaid 2 punktiga (efektiivsusnäitaja -4). Tamme realiseeris 14 tõstest 2 (14%) ja tema servi vastuvõtt oli üheksa soorituse juures 33%, enne kui ta Markus Uuskari vastu välja vahetati.

Iseenesest ei pea Tamme täna tegema imet, vaid hoidma oma asjad lihtsalt enam-vähem korras (rünnak 35-45% ja vastuvõtt 50-60%), et meeskonna üldmäng ei kannataks. Head vahetust Tammele võtta pole, sest Helar Jalg on vigastusega jätkuvalt eemal ja diagonaalründaja Uuskari ei suuda taolisel tasemel vähemalt avamängu põhjal nurgaründaja kohal ikkagi välja vedada.

Teiseks, milliste nurgaründajatega alustab Rainer Vassiljev? Selveril on samal positsioonil vastupidine probleem – milline headest nurgaründajatest jätta algkoosseisust välja? Oliver Orav on olnud läbi hooaja suurepärasel tasemel ja kogus ka seeria avamängus 63-protsendilise rünnakuefektiivsuse toel 12 punkti (+7), seega tema koht algrivistuses peaks olema justkui kindel. Küsimus on nüüd selles, kumb kogenud mängumeestest põhikoosseisu pääseb – kas Kristo Kollo või Andrus Raadik?

Hooaja esimesel poolel säras kapten Raadik, seejärel vajus ta aga ära ja lasi Kollol edukalt esile kerkida. Seeria avamängus oligi Kollo põhirivistuses, ent piirdus 4 punktiga (-3) ja vahetati poole mängu pealt välja. Raadik seevastu sekkus hästi ja tõi 8 punkti (+4). Paistab, et Raadik on seega kerges eelisseisus. Samas püsib tema kohal jätkuvalt küsimärk, kas ta suudaks pika mängu füüsiliselt vastu pidada? Ühtlasi tundub, et Raadik suudab vahetusest sekkuda märksa kindlamalt kui Kollo, seega mõtlemisainet jagub. Mõlemal mehel on oma plussid ja miinused ning saab näha, millise mänguplaaniga Vassiljev peale läheb.

Kolmandaks, kas Hindrek Pulk naaseb viimaste kuude tasemele? Seeria avamängus tegi saarlaste rünnakuliider justkui oma ära, kogudes lühikesest mängust hoolimata 13 punkti (+5). Samas on selge, et Saaremaal pole täna nii palju jõudu ja võimu nagu Selveril, mistõttu keskpärase Pulgaga nad finaali ei jõua. Pulga rünnakuprotsent peab tõusma avamängu 43 pealt 60 juurde, et Ioannis Kalmazidise hoolealused ohtlikuks muutuks. Võimed on Pulgal selleks kahtlemata olemas ja viimastel kuudel on ta seda taas ka tõestanud, ent ilma meeskondliku hea servi vastuvõtuta diagonaalründaja taolisi numbreid ei näita. Seega peab Pulk lootma, et kaaslased teevad kaks esimest puudet oluliselt paremini ära kui avamängus.

Võimalikud algkoosseisud:

Tallinna Selver: sidemängija Renet Vanker, nurgaründajad Andrus Raadik (C) ja Oliver Orav, diagonaalründaja Renee Teppan, temporündajad Marx Aru ja Mihkel Varblane, libero Denis Losnikov.

Saaremaa VK: sidemängija Filip Despotovski, nurgaründajad Keith Pupart (C) ja Rauno Tamme, diagonaalründaja Hindrek Pulk, temporündajad Wennder Lopes ja Sauli Sinkkonen, liberod Alari Saar ja Johan Vahter.

scroll to top