fbpx
Close

Mitme armastatud võrkpalluri jaoks võib laupäevane mäng jääda siinmail viimaseks

Andrus Raadiku ja Rait Rikbergi mängu tasub täna võrkpallisõpradel nautida, sest neid mehi ei pruugi me enam Eestis klubivõrkpalli mängimas näha. | Fotod: Gertrud Alatare/volley.ee

Credit24 Balti liiga hooaja kulminatsioon tähendab ühtlasi seda, et lõpu saab kogu tänavune erimeetmete lainel läbi viidud, kuid siiski palju meeldejäävaid hetki pakkunud klubihooaeg. Nii mõnegi armastatud võrkpalluri jaoks võib jääda tänane mängupäev koduses liigas karjääri viimaseks.

Tartu Bigbanki libero Rait Rikberg ütles juba mõned nädalad tagasi pärast Eesti meistriks tulemist, et läheb pärast hooaja lõppu mõlema põlvega operatsioonile ja paneb karjäärile ilmselt punkti. Tõsi, lõpliku otsuse teeb 38-aastane vanameister siis, kui näeb, mil moel jalad lõikusest taastuvad. Eesti koondist ta aga kindlasti sel suvel enam ei esinda.

Tallinna Selveri nurgaründaja ja kapten Andrus Raadik on rajanud kodu elukaaslase Elina ja tütre Sadega Soome ning mängib uuel hooajal seetõttu suure tõenäosusega just sealses kõrgliigas. Et pärnakal on vanust 34 aastat, näib vähetõenäoline, et ta mõne aasta pärast veel Eestisse mängima võiks naasta, ent seda näitab mõistagi aeg.

Eilses poolfinaalis säärelihast vigastanud Bigbanki sidemängija ja kapten Kert Toobal on lõppeval hooajal 41 eluaastaga küll liiga vanim mängija, ent tema peaks seniste signaalide põhjal karjääri jätkama. Eesti koondis vajab sel suvel Toobali liidriomadusi ja kogemusi kui õhku, sest olukorras, kus uuel peatreeneril Cedric Enardil alles tuleb ühine keel mängijatega leida, on temasugusel mängijal võistkonna liitmisel hindamatu roll.

Keith Pupart, Saaremaa Võrkpalliklubi kapten ja nurgaründaja, tõestab hooaja otsustavas faasis, et on jätkuvalt kõrgel tasemel mängumees. Olgugi et koondisega 36-aastane saarlane enam liituda ei soovinud, kiirgab temast kõvasti mängulusti. Et ka tõsisemad vigastused pole Pupartit veel tabanud, võiks ta kodumaal võrkpallisõpru lõbustada hea mitu aastat. Palju on olnud juttu sellest, et Pupart võiks mängida Pärnus Avo Keele käe all ning hetkel, mil Saaremaa klubi jätkamine pole veel kindel, kerkib selline variant ilmselt taas päevakorda.

Olgugi et nimetatud nelik eraldub tänavu nii kogemuste kui ka vanuse poolest teistest kodumaal mänginud meestest, siis küsimusi jagub veelgi. Kas õlavigastuse kiuste hooaja edukalt lõpuni mängiv Saaremaa diagonaalründaja Hindrek Pulk (30) ikka jätkab? Kerge pole olnud hooaeg keha signaalidele tuginedes ka Bigbanki diagonaalile Siim Põlluäärele (31). Mis saab saarlaste nurgameestest Helar Jalast (27) ja Rauno Tammest (29)? Kas Selveris ootamatult liberona uuesti esile kerkinud Denis Losnikovi (27) jaoks luuakse võimalused tõsisemalt võrkpallimänguga tegelema hakata?

Kuidas suhtub tippsporti naasmise ideesse Selveri ja Eesti naiste koondise abitreeneri Andres Toobali (32) haige põlv? Pärnakate kapten Martti Keel (29) on koduklubis jätkamas, aga kas ka Harri Palmar (31) ja Taavet Leppik (27)? Ja kas Bigbanki mängumees Ronald Järv (27) oleks nõus veel ühe hooaja kaksikute kõrvalt teise sidemängijana kaas tegema? Pealegi pole kunagi välistatud, et ka mõni veel noorem mees võiks tõsisest võrkpallimängust loobuda. Suvi saab tulema igatahes huvitav, selles pole kahtlust.

Ent ärme rutta sündmustest ette. Hooaeg saab läbi alles siis, kui medalimängud on mängitud. Kell 15.00 asuvad Tartu Bigbank ja Jekabpilsi Luši selgitama Kuressaares pronksmedalisti, kolm tundi hiljem peetavas finaalis kohtuvad aga Tallinna Selver ja Saaremaa Võrkpalliklubi. Viisteist minutit enne mõlema mängu algust näeb Postimehe vahendusel ka võrkpallistuudiot.

scroll to top