fbpx
Close

Robert Täht: keha võttis puhkuse jõuga, sest ise ma seda talle ei andnud

Robert Täht. | Foto: Siim Semiskar

Eesti rahvusmeeskonna nurgaründaja Robert Täht peab pidama võrkpallist pikema pausi, kui vigastas treeningul põlve nii kõvasti, et see vajas operatsiooni.

Võrust pärit mängumees sõnas Võrkpall24’le antud usutluses, et kuigi operatsioon toimus alles eile, saab ta omal jalul kõndida juba homsest.

“Käisin eile operatsioonil. Põlve meniskist oli tükk väljas ja kõhrel oli väike pragu. Nädalavahetusel Pärnus toimuv rannavolle EEZVA etapp jääb küll pidamata, aga õnneks saan homme juba ilma karkudeta kõndida. Umbes 4-5 päeva pärast peaks saama täiesti normaalselt liikuda ja tõsisemaid harjutusi teha.”

“Vigastus tuli nagu välk selgest taevast. Tegin tavapärast harjutust. Jalg oli pinges ning kusagilt andis järgi ja põlv läks n.ö kaasa,” rääkis 25-aastane pallivõlur.

Mõte, et EM vahele jääb, Tähel ei tekkinud. Samas tunnistab ta, et tänu vigastusele saab keha puhata.

“Ei, kindlasti mitte ei tekkinud sellist mõtet. Tegin veel paar päeva trenni edasi, aga siis käis teine krõks läbi. Siis sain aru, et siin on tegemist millegi tõsisemaga. Kohe tehti MRT ning järgmisel päeval oli operatsioon. Mingis mõttes võib mõelda küll, et vigastuses on ka midagi positiivset, sest kehale ma ise puhkust ei andnud. Keha võttis selle jõuga. Üldiselt sellistel asjadel positiivseid külgi pole ja parem on ikkagi terve olla,” vaagis Täht.

Hetkel teeb 191-sentimeetrine võrkpallur lihtsamaid harjutusi. Seda, millal täistuuridel trenni tegema hakata saab ja kas EM-iks saavutab oma parima vormi, Täht öelda ei osanud.

“Eks esimesed päevad peab põlvele rahu andma, aga praegu olen kõiki harjutusi teinud, mis mulle ette on antud. Ega need väga vaevanõudvad harjutused pole. Kuni valu piirini julgen teha, aga üldiselt pikutan päev läbi ja käin vahest värsket õhku hingamas. Ei tea veel, millal korralikult trenni tegema hakata saab. 5-6 nädalat paraneb põlv kindlasti. Vaatan jooksvalt. Pole kindel, kas EM-iks jõuan sellisesse vormi nagu peaks. Aga ma hetkel ei mõtle sellele ja võtan asja samm-sammult,” sõnas viimasel kolmel aastal aasta meesvõrkpalluriks valitud Täht lõpetuseks.

 

 

scroll to top