fbpx
Close

Avo Keel: meie tempomehed on maailma tipule kõige lähemal

Avo Keel Eesti koondise juhendajana. | Foto: Siim Semiskar

Eesti võrkpallikoondis alustab reedel Rotterdamis oma viiendat EM-finaalturniiri, kui avamängus minnakse kokku valitseva maailmameistri Poolaga.

Lisaks Poolale kuulub Eestiga ühte alagruppi Montenegro, Tšehhi, Holland ja Ukraina. Alagrupist saavad edasi neli paremat meeskonda.

Üks päev enne Eesti koondise avamängu võttis Võrkpall24 ühendust aastatel 2004-2014 meie rahvusmeeskonda juhendanud Avo Keelega, kes ütles, et eelmise MM-i parimaks mängijaks valitud diagonaalründaja Bartosz Kureki eemalejäämine poolakatele suurt mõju ei avalda ning maailma parimaks mängijaks peetava Wilfredo Leoni liitumine tuli neile pigem kasuks kui kahjuks.

“Kui ma meediast õigesti aru olen saanud, siis Kurek on terve suvi eemal olnud. Seega on Poola ilma temata terve selle aja treeninud ja ma arvan, et tema puudumine neile suurt mõju ei avalda. Mis puutub Leoni, siis tema tulek tuleb Poolale kindlasti kasuks, sest kuubaka jaoks on tegemist uue koondisega ja esimese suurturniiriga Poola eest. See annab talle kindlasti lisamotivatsiooni.”

“See, kas me mängime Poolaga kohe alagrupis esimesena või viimasena, on kahe otsaga asi. Ühelt poolt saame mõelda, et vastane on tugev ja läheme avakohtumises täiega peale. Teisest küljest, kui poolakatega oleks alagrupi viimane mäng, siis ilmselt Poolal oleks postitsioon kindel ja nad mängitaksid teisi mehi. Siis oleks meil võimalus nende vastu võtta punkt või rohkem. Aga need on kõigest spekulatsioonid,” sõnas 56-aastane võrukas.

Küsimusele, kes võiks olla Robert Tähe kõrval teine nurgaründaja, kelle Gheorghe Cretu enamjaolt väljakule saadab, vastas Keel nii: “Ma arvan, et Robi kõrval jagavad teise nurgamehe koha omavahel Kristo Kollo ja Martti Juhkami. Samas ei pruugi Robert kõigis kohtumistes mängida. Poola vastu oleneb nurgameeste kooslus sellest, kui kõva servi poolakad suudavad lüüa. Kui nad tulevad tugeva serviga, siis oleks vaja head vastuvõtjat, kuid kui me ei saa servi kätte, siis ründavamat nurgameest. Neid asju, mis võivad töö käigus tekkida, on palju ja meie ei oska neid kõrvalosalistena teada.”

“Ma arvan, et turniiri lõpus näitavad kõige paremat efektiivsusprotsenti tempomehed (Keel peab silmas Ardo Kreeki, Andri Aganitsa ja Timo Tammemaad – toim.). See on ka igati loogiline. Kui vaadata kõiki turniiril osalevaid temporündajaid, siis meie mehed on (koos poolakatega) kõige lähemal maailma tipule. Kui võtta aga näiteks meie nurgamehed kokku koos teiste koondiste omadega, siis hindaksin eestlasi kümnepallisüsteemis kuue-seitsme palli vääriliseks,” analüüsis ta.

Milliseks võiks endise sidemängija arvates jääda paremusjärjestus meie alagrupis ja medalite osas?

“Ma pole vist eriti originaalne, kui ütlen, et alagrupi võidab Poola. Eestile pakun kolmandat kohta. Holland mängib kodus. Nad on sel suvel kindla koosseisuga kõvasti mänginud ja teinud seda hästi. Aga kas see jätkub ka siin, ei oska öelda. Kuigi Tšehhi, Ukraina ja Montenegro pole üldse meeldivad vastased, siis neid me siiski võiksime edestada.”

“Väga raske on öelda, kes pääsevad EM-il kolme parema sekka, sest siin mängib väga palju rolli see, kes kellega play-off‘ides kokku läheb, kuid kogu turniiri esikolmikuks pakun Venemaa, Itaalia ja Poola. Kas just sellises järjestuses, ei julge pakkuda. Prantsusmaa on samuti tugev, kuid nende esikolmikusse pääsemist ma ei usu, sest nende staarmängija Earvin N’Gapeth ei osale enamustes alagrupimängudes. Eesti võiks võimete kohaselt jõuda kaheksa parema hulka. Ootused on kõrged nii mängijatel endal kui ka fännidel,” lõpetas Keel, kes on suutnud meie rahvuskoondise kahel korral (2009 ja 2011) Euroopa suurimale võrkpallivõistlusele tüürida.

Eesti ja Poola vaheline avamäng algab Rotterdamis homme kell 18.00.

 

 

scroll to top