fbpx
Close

Tartu esiklubidel oli Balti liigas edukas päev – mõlemad tabelis esimesed

Tartu Bigbank ja Tartu Ülikool/Bigbank. | Fotod: Gertrud Alatare, volley.ee; Riina Vals/SK Duo

Käimasoleva nädalavahetuse ainus mäng Credit24 Balti liigas peeti Leedus, kus Tartu Bigbank alistas kohaliku esiklubi Gargždai Arlanga-Amberi kindlalt 3:0 (25:16, 25:22, 25:20).

Tartu meeskonna statistilised näitajad peegeldavad ühe oma tänavuse suurema konkurendi vastu samuti üleolekut: vastuvõtt oli koguni 73%, rünnakuid lahendati 59-protsendiliselt, blokist saadi 1 punkt, servil löödi 7 ässa ning vigu tehti pallingul 15. Leedu klubi vastuvõtt oli 64%, rünnak 50%, blokipunkte teeniti 8 ja servipunkte 1 (12 viga).

Võitjate edukaim oli Martti Juhkami 16 punktiga (+13), Valentin Kordas lisas 14 (+5) ja Mart Naaber 10 punkti (+7). Taas Albert Hurda asemel algkoosseisu kuulunud Taavet Leppik tõi 8 punkti (+4). Gargždai resultatiivseim oli 12 punktiga (+4) Artur Vincelovic.

Järgmisena on Eesti klubidest võistlustules TalTech, kes kohtub teisipäeval ja kolmapäeval CEV Challenge Cupi raames Taani meeskonna Gentoftega.

Tabeliseis.

Naiste Balti liigas oli eile hea päev Tartu Ülikool/Bigbankil, kes alistas kodus 3:0 (25:14, 25:17, 25:16) Läti klubi Daugavpilsi miLATssi. Mängu statistika pole veel saadaval. TalTech/Tradehouse’i naiskond sai eile kodus aga 0:3 (20:25, 12:25, 15:25) kaotuse Jelgavalt. Ka sellest mängust pole võimalik statistikat leida.

Tartlannade (21 p) võit tähendas ühtlasi seda, et Hendrik Rikandi hoolealused kerkisid turniiritabelis esimeseks, möödudes ühe mängu vähem pidanud Kaunasest (18 p). Jelgava paikneb viiendal, Daugavpils 11. ja TalTech 12. kohal.

Pühapäevase võistluspäeva avab kell 12 Võrus toimuv kohtumine, milles püüavad punktiarvet kasvatada Barrus/Võru Võrkpalliklubi ja  Daugavpils. Tund aega hiljem pannakse pall mängu Tartu Ülikooli Spordihoones, kus punktide eest võistlevad eelmise hooaja suurimad konkurendid Tartu Ülikool/Bigbank ja TalTech/Tradehouse. Tegemist on Tartu Ülikool/Bigbanki ja TalTechi tänavuse hooaja kolmanda omavahelise vastasseisuga, sest Eesti karikavõistluste veerandfinaalseerias võttis Tartu esindus kaks 3:0 võitu. Kohtumise, mis ühtlasi läheb Eesti meistrivõistluste arvestusse, otseülekanne on jälgitav SIIN.

Tabeliseis.
scroll to top