fbpx
Close

Nõlvak ja Tiisaar jõudsid karjääri ühe erilisema võiduga tippturniiril põhitabelisse!

Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar. | Foto: FIVB

Rannavõrkpallurid Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar, kes kerkisid eile avaldatud maailma edetabelis karjääri parimale ehk 40. kohale, teenisid kõrgetasemelisel Doha MK-etapil kaks väärtuslikku võitu ja jõudsid põhiturniirile ehk 32 parema sekka.

Eesti ainsad profirannavõrkpallurid tulid nelja tärni turniiri esimeses eelringis maailma 49. paari Tobias Winteri ja Julian Hörli vastu välja kaotusseisust ja teenisid 2:1 (-15, 19, 18) võidu. Mäng austerlastega kestis veidi alla tunni.

Kvalifikatsiooni teises ringis läksid Nõlvak ja Tiisaar vastamisi Kanada esipaari Ben Saxtoni ja Grant O’Gormaniga, kes paiknevad maailma edetabelis 22. kohal. Meie duo jätkas häid esitusi ja teenis ühe oma karjääri silmapaistvamatest võitudest, alistades kanadalased 2:0 (17, 18).

“Väga hea meel on pääseda esmakordselt nii kõrgetasemelisel turniiril kvalifikatsioonist edasi. Sellest võiks harjumuse teha,” sõnas Nõlvak muheledes Võrkpall24.ee’le.

“Esimese mängu märksõna oli võitlemine. Väljakul viibides polnud just parim tunne, aga kestsime lõpuni ära. Teine mäng kanadalaste vastu oli hoopis teistsugune. Mängisime enesekindlalt ja suutsime vastased rivist välja lüüa. Põhiturniirile pääsemine valmistab mõistagi suurt rõõmu,” lisas Tiisaar.

Nõlvaku ja Tiisaare põhiturniiri esimese ringi vastane selgub lähiajal. Midagi kerget oodata pole, sest Dohas on kohal sisuliselt kogu maailma paremik.

Nelja tärni MK-etappe on tänavu kalendris kaksteist. Kõrgeimaid ehk viie tärni etappe on aga vaid kaks, Gstaadis ja Viinis.

scroll to top