fbpx
Close

Nõlvak – Tiisaar ja veel 14 sel suvel Eestis mänginud võrkpallurit pääses Jurmala EM-ile

Mart Tiisaar – Kusti Nõlvak. | Foto: CEV

Euroopa Võrkpalliliit (CEV) avaldas eile 32 nais- ja meespaari, kes pääsevad võistlema septembris Läti kuurortlinnas Jurmalas toimuvatel rannavolle Euroopa meistrivõistlustel.

Meeste turniiril peaks värske info kohaselt lööma kaasa suur osa Euroopa paremikust, muuhulgas valitsevad maailmameistrid, Rivo Vesiku venelastest hoolealused Oleg Stojanovski – Vjatšeslav Krassilnikov ja Norra superduo Anders Mol – Christian Sorum. Samuti pääsesid kindlalt, 20. paarina EM-ile meie Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar.

Maksimaalse nelja paariga lähevad EM-il Saksamaa ja Austria kõrval võistlustulle turniiri võõrustajad. Lisaks Läti tipp-paaridele ehk 4. asetusega Martinš Plavinš – Edgars Tocsile ja 13. paigutusega Aleksandr Samoloivs – Janis Šmedinšile pääsevad kodupubliku ees vabapääsme toel starti Aleksandrs Samoilovs – Mihails Samoilovs ja Arnis Relinš – Ardis Bedritis. Nimetatud lätlastest ei võtnud tänavu suvel ühestki Eesti karikaetapist osa vaid Šmedinš.

Naiste konkurentsis on samuti osalejatenimekiri esinduslik. Läti esipaar, valitsevad Euroopa meistrid Tina Graudina ja Anastassija Kravcenoka pääsesid viienda asetusega peale. Vabapääsme teenisid lätlannadest Varvara Brailko ja Anete Namike, Kristine Briede ja Krista Paegle ning Marta Ozolina ja Luize Skrastina. Ka Läti naistest ei õnnestunud EM-ile pääsejatest Eesti publikul sel suvel mängimas näha üht atleeti, Tina Graudinat.

Rannavolle Euroopa meistrivõistlused algavad Jurmalas 15. septembril.

scroll to top