fbpx
Close

Suur võrkpalliõhtu: kas Zaksa unistus Meistrite liiga finaalist täitub ja mida teeb Selver saarlastega?

Kedzierzyn-Kozle Zaksa, Julija Mõnnakmäe ja TalTech/Tradehouse, Tallinna Selver – Saaremaa VK, Annabel Huik ja TÜ/Bigbank. | Fotod: CEV, Riina Vals/SK Duo, Allan Mehik/Saaremaa VK

Võrkpallisõpru ootab täna ees ütlemata huvitav õhtu, sest nii Eestis kui ka võõrsil peetakse tähtsaid mänge.

Eesti naiste meistriliiga poolfinaalseeriates peetakse täna teised mängud. Juhul kui Tartu Ülikool/Bigbank saab kell 18.00 algavas kohtumises jagu Famila/Võrust ja TalTech/Tradehouse alistab poolteist tundi hiljem algavas kohtumises Audentese SG/Noortekoondise, on kahe aasta tagused finalistid kullamängust vaid ühe võidu kaugusel. Tänase mängu peab nii Hendrik Rikandi juhendatav TÜ/Bigbank kui ka Marko Meti juhendatav TalTech võõrsil. Võrus toimuvat mängu näeb kohaliku klubi Facebooki lehelt ja pealinnas aset leidev mäng on sport.television.ee kavas.

Meeste Credit24 Eesti meistrivõistlustel äratatakse kahenädalase pausi järel ellu Tallinna Selveri ja Saaremaa Võrkpalliklubi vaheline poolfinaalseeria, mida juhib võitudega 2:1 pealinnaklubi. Juhul kui Rainer Vassiljev ja Selver suudavad Audentese spordihoones peetava kodumängu võita, pääsetakse finaali. Ioannis Kalmazidise ja saarlaste triumfi puhul ootab aga reedel ees otsustav ehk viies duell Kuressaares. Täna kell 19.00 algavat kohtumist näeb Postimees.ee ja Kanal12 vahendusel. Finaalseeria, kuhu tagas paar nädalat tagasi esimesena koha Tartu Bigbank, algab juba sel pühapäeval Emajõelinnas.

Euroopa võrkpallis on kõigi pilgud pööratud Meistrite liiga poole, kus selguvad mõlemad finalistid. Avamängus alistas Poola esiklubi Kedzierzyn-Kozle Zaksa võõrsil 3:2 venelaste Kaasani Zeniidi ja Trentino oli kahe Itaalia suurklubi duellis kodus 3:0 üle Perugiast. Eriti oluline on tänane õhtu just poolakatele, sest hoolimata sellest, et Poola koondis on viimasel ajal suuri asju korda saatnud, mängis viimati mõni nende klubi Meistrite liiga finaalis üheksa aastat tagasi. Meistrite liiga võitjaks krooniti poolakad viimati aga sootuks 43 aastat tagasi, mil ihaldatud tiitli teenis Sosnowieci Plomien Milowice. Zaksa ja Zeniidi tänast kell 19.00 algavat mängu näeb allolevalt lingilt. Perugia ja Trentino kohtuvad kell 21.30.

CEV Challenge Cupis, kus olid tänavu üles antud ka Pärnu ja Saaremaa, toimub juba kell 17.00 Türgis teine finaalmäng Milano ja Ankara Ziraat Bankasi vahel. Avamängu võitis Itaalia klubi 3:2. Kordusmängu näeb allolevalt lingilt.

scroll to top