Alekno ja Iraan andsid olümpiamängude avamängus tormihoiatuse, Prantsusmaalt kahvatu algus

Iraani rahvusmeeskond pärast võitu Poola üle. | Foto: FIVB

Jaapani pealinnas Tokyos toimuvatel 2020. aasta suveolümpiamängudel tehti eile algust meeste saalivõrkpalli alagrupikohtumistega, kus oli nii oodatuid kui ka pisut üllatavaid tulemusi.

Päeva põnevaimaks matšiks kujunes A-alagrupis mängivate valitseva maailmameistri Poola ja Iraani vaheline kohtumine, kus võitja selgitamiseks läks vaja kõiki viite geimi. Avavaatus kuulus kindlalt Poolale 25:18, kuid kaks järgmist läksid tulemusega 25:22 iraanlastele. Poolakad ennast sellest heidutada ei lasknud ja viisid neljanda geimi 25:22 võiduga kohtumise otsustavasse geimi. Viies geim kujunes tõeliseks maiuspalaks, kus ühte jalga käidi kogu vaatuse jooksul. Lõpuks haaras pikema õlekõrre Iraan, kes võitis viienda geimi 23:21 (!) ja seega kogu kohtumise 3:2. Teatavasti juhendab Iraani rahvusmeeskonda Vladimir Alekno, kes on mitmeid aastaid olnud Venemaa koondise eesotsas, tüürides venelased 2012. aasta olümpiamängudel kullale. Mäng kestis 2 tundi ja 34 minutit.

Võitjate suurimaks punktikütiks kujunes järgmisel hooajal koos Robert Tähega  Belchatowi Skras mängiv Milad Ebadipour 17 punktiga. Poolale tõi Wilfredo Leon 23 punkti.

Teistes A-alagrupikohtumises alistas Jaapan 3:0 Venezuela ja Itaalia oli 3:2 parem Kanadast.

B-alagrupis ei saanud avamängus oma mängumootorit korralikult tööle septembris toimuval Euroopa meistrivõistlustel Eestiga ühte alagruppi kuulus Prantsusmaa, kes jäi kindlalt 0:3 (18:25, 18:25, 22:25) alla USA-le.

Sama alagrupi teised kohtumised olid pigem ootuspärased, kui Brasiilia võitis 3:0 Tuneesiat ja neutraalse lipu all võistlev Venemaa 3:1 Argentiinat.

Järgmised alagrupimängud toimuvad homme.

Lisaks peab ära mainima ka ühe võrkpallivälise tulemuse. Nimelt avas Eesti eile tänavuste olümpiamängude medaliarve, kui Katrina Lehis teenis epeevehklemises pronksi. Võrkpall24 saadab suured õnnesoovid nii Lehisele kui ka tema treenerile Nikolai Novosjolovile!