Pariis väljus mõõnast, Saarele dramaatiline kaotus

Ardo Kreek (keskel) blokis. | Foto: Pariisi Volley

Prantusmaal olid eile võistlustules kõik seal pallivad eestlased. Võidurõõmu said paraku tunda vaid Tours ja Pariisi Volley.

Renee Teppan ja Poitiers olid lähedal võidule, kui kohtuti Montpellier’ga. Siiski pani favoriit oma paremuse maksma ja mäng lõppes 2:3 (25:17, 17:25, 22:25, 25:16, 11:15) Montpellier’ võiduga. Teppan sekkus mängu vahetusest esimeses geimis, kuid ühtegi statistilist näitajat kirja ei saanud. Poitiers’ algkoosseisu kuulunud Chizoba Neves Atu kogus 23 punkti (+14), olles ühtlasi ka üleplatsimees. Võitjate parim oli Nicolas Marcelo Mendez 17 silmaga (+12).

Korraliku esituse tegi 202-sentimeetrine Ardo Kreek, kui Pariisi Volley, kes oli neli eelmist kohtumist kaotanud, alistas tasavägises mängus kodusaalis Sete’i 3:1 (25:22, 25:18, 23:25, 26:24). Eestlane panustas võitu 12 punkti (+7). Alates 2012. Aastat Prantsusmaa pealinnaklubi esindav temporündaja realiseeris 11 tõstest 7 (67%), lisaks lõi ta ühe ässa ning sai kirja neli edukat sulustamist.

Timo Tammemaa leivaisa Tours aliastas võõrsil Ajaccio 3:1 (25:23, 26:28, 25:15, 25:18). Saarlane panustas võitu 10 punkti (+6). Keskblokeerija realiseeris 15 tõstest 10 (67%). Tiitlikaitsja parim oli oodatult lätlane Hermans Egleskalns, kes tõi 21 punkti (+16). Vastate poolel oli resultatiivseim Arvydas Miseikis 16 punktiga (+11). Robin Overbeeke tõi pariislaste parimana 16 punkti (+5). Sete´ tulemuslikem oli Vasil Tupchii 15 punktiga (+5).

Hindrek Pulga tööanda Chaumont sai 0:3 (22:25 20:25 20:25) üllatuskaotuse liigatabelis 12. kohal asuval Narbonne’lt. 3200 võrpallifänni ees peetud kohtumises sekkus saarlane mängu teises geimis vahetusena, kus neljast tõestest lõi punktks ühe (25%). See jäi ka eestlase ainsaks punktiks (efektiivsus -1). Kaotajate tulemuslikem oli Julien Winkelmuller 13 punktiga (+7).Võõrustajateresultatiivseim oli Mousse Gueye 14 punktiga (+10).

Liigatabelis paikneb Tours 40 punktiga teisel, Chaumont 31 punktiga neljandal, Pariisi Volley 24 punktiga kaheksandal ja Poitiers 23 punktiga kümnendal kohal.

Naiste kõrgliigas sai kolmanda kaotuse järjest Eliise Hollase ja Polina Bratuhhina-Pitou leivaisa Terville, kui kodus tuli vastu võtta 0:3 (23:25 16:25 15:25) kaotus Canne’ilt. Temporündaja Hollas sai kirja täismängu. Võrukas tõi 5 punkti (-3). Hollas suutis 17 tõstest punktiks lüüa vaid 3 (18%), kaks punkti tuli serviga. Bratuhhina-Pitou sekkus kahes esimeses geimis mängu vahetusest, kolmandas kuulus algkoosseisu. Platsil viibitud ajaga jõudis eestlanna tuua 7 punkti (+5). Nurgaründaja sai 19 tõstet, millest suutis punktiks lüüa 7 (37%). Eestlannade naiskonnast suutis enim punkte tuua Mariam Sidibe, kes tõi kokku 9 punkti. Võitjatele tõi Anna Lazareva 22 silma (+16).

Turniiritabelis paikneb Terville 22 punktiga kümnendal kohal. Play-off’i viivast kaheksandast kohast lahutab Terville’i neli punkti.

Kevin Saare tööandja Saint-Quentin pidi kodus leppima valusa 2:3 (27:29, 29:31, 25:20, 26:24, 15:17) kaotusega Saint-Jean D’illac’i meeskonna vastu. Esimese kahes geimis alustanud, kuid seejärel vaid korra neljandas vaatuses sekkunud eestlasest nurgaründaja tõi 7 punkti (+1). 191-sentimeetrine mängumees realiseeris 15 tõstest 7 (47%). Bloki ja serviga lisa ei tulnud. Kodumeeskonna parimaks kerkis Strahinja Brzakovic 26 punktiga (+14). Võitjatele tõi Vladimir Cedic 23 punkti (+17).

Paremusjärjestuses langes Saare koduklubi neljandaks, olles kogunud 24 punkti.

Teksti autor: Pille Saks