Pärnu kergitas end põhiturniiri lõpuks kolmandale kohale!

Pärnu Võrkpalliklubi. | Foto: Aivar Kütt/Pärnu VK

Credit24 Balti liiga põnev lõppvoor selgitas välja kõik veerandfinaalpaarid, mille võitjad edenevad final four turniirile mõõtu võtma. Eile kolmanda positsiooni hõivanud Tallinna Selver kaua seda rõõmu maitsta ei saanud, sest täna võttis Pärnu Võrkpalliklubi kohustusliku koduvõidu ja nihutas Tallinna klubi koha võrra madalamale. Lõplik tabeliseis kujunes Eesti klubide nelikvõiduks.

Päeva avamängus pidi Gargždai Amber-Arlanga saatma Tartu Bigbanki vastu korda suuremat sorti ime, et kolmandale kohale konkurentsi pakkuda. See aga ei õnnestunud ja Leedu klubi võttis põhiturniiri võitjalt vastu 1:3 (22:25, 15:25, 25:23, 25:27) kaotuse, mis tähendab nende jaoks veerandfinaalideks viiendat asetust. Tartu parimaks kerkis 26 punkti kogunud Valentin Kordas (+15), Gargždai kasuks panustas 20 silmaga ukrainlane Andrii Tšmirov.

Tõsine kolmanda koha pretendent Pärnu Võrkpalliklubi vormistas kärbitud koosseisuga Jekabpilsi Luši vastu vajaliku 3:0 (25:19, 25:19, 25:23) võidu ja kerkis nii Tallinna Selverist ettepoole, sest oli sama punktide arvu juures kogunud ühe mänguvõidu enam. Markus Uuskari oli 16 punktiga (+12) üleplatsimees, vastaste parim oli 11 punkti toonud temporündaja Zigurds Adamovics (+10).

Tänane viimane kohtumine TalTechi ja Daugavpilsi Ülikool/Ezerzeme vahel enam lõplikku paremusjärjestust ei mõjutanud. Mängu võitis tulemusega 3:1 (25:12, 18:25, 25:19, 25:19) TalTech, kelle diagonaalründaja Kaur Erik Kais tõi üleplatsimängijana 21 punkti (+11). Daugavpilsi parim mees oli 12 punkti toonud Deniss Pavlovs (+5).

Tänaste mängudega said ühtlasi selgeks kõik veerandfinaalpaarid:

Tartu Bigbank (1) – Daugavpilsi Ülikool/Ezerzeme (8)
TalTech (2) – Riia Tehnikaülikool/Jurmala (7)
Pärnu Võrkpalliklubi (3) – Jekabpilsi Luši (6)
Tallinna Selver (4) – Gargždai Amber-Arlanga (5)

Veerandfinaalseeriad algavad 16. veebruaril, final four peetakse 25.-26. veebruaril Tartu A. le Coq spordihoones.