Pärnu võitis võõrsil TalTechi, ent millega tegeles Atu?

Vaevalt Avo Keel Chizoba Neves Atu tänase esitusega rahule jäi. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Pärnu Võrkpalliklubi teenis Credit24 Meistriliiga 2019. aasta avamängus võõrsil 3:1 (25, 23, -17, 15) võidu TalTechi üle ja kerkis tabelis viiendaks.

Avo Keele hoolealused olid kahes esimeses geimis kaotuse äärel, kuid võõrustajate kaasabil suudeti mõlemal korral siiski raskest seisust välja tulla ja napilt peale jääda. Kahe esimese geimi võiduga sillutati ühtlasi tee 3:1 mänguvõiduni.

Tõsiseid küsimärke tekitas võidust hoolimata Pärnu mängupilt, mis polnud pooltki nii hea kui detsembris. Eriti kehva mulje jättis diagonaalründaja Chizoba Neves Atu, kes paistis liiga antirekordit püstitada soovivat. 21-aastane Atu kogus küll meeskonna resultatiivseimana lõpuks 20 punkti (+4), ent nelja geimi jooksul tegi ta kokku suisa 16 viga. Võrdluseks, ülejäänud kuus väljakul käinud Pärnu ründemängijat eksisid kokku 15 korral.

35-st rünnakust lõi Atu 9 võrku või auti ja 2 blokki. Eriti imelikud olid aga brasiillase servid. Ta eksis viiel korral, seejuures kolmel puhul oli tegu harvanähtava jooneveaga.

Ilja Kovalov lisas võitjatele 13 (+8) ja Taavet Leppik 9 punkti (+2). TalTechile tõi 18 punkti (+5) Mihkel Nuut, mängu hästi alustanud Richard Orutar lisas 15 (+4) ja Valentin Kordas 11 punkti (+6).

Credit24 Meistriliigas peetakse homme-ülehomme kokku kaheksa mängu. Nädala kesksetes mängudes võõrustab Riia Tehnikaülikool pühapäeval kell 14 Saaremaad, kolm tundi hiljem kohtuvad Pärnu ja Tartu Bigbank.