fbpx
Close

Pärnus jätkav Keel: selle aasta meistri võiks paika panna eelmise aasta tulemuste põhjal

Avo Keel mullu Pärnu Võrkpalliklubi Eesti meistriks tüürimas. | Foto: CEV

Pärnu Võrkpalliklubi tänavuse hooaja viimaseks treeninguks võis peatreener Avo Keele hinnangul jääda eileõhtune harjutuskord.

“Ootame võrkpalliliidult ametlikku teadaannet, kas hooaeg on ka meil lõppenud,” sõnas Keel.

Eile pärastlõunal teatas alaliit, et hooaeg on koroonaviiruse leviku tõttu peatatud kuni 1. aprillini. Hilisõhtul kehtestas Vabariigi Valitsus aga eriolukorra, mis viitab, et ka aprillis jäetakse kõik spordisündmused riigis ära.

“Minul on siiralt hea meel, et just see valitsus meie riiki praegu juhib. Olukorraga tegeletakse tõsiselt. Paar päeva tagasi üks opositsioonipoliitik plärtsus veel midagi – isegi sellises olukorras surutakse oma ego peale -, aga nüüd ei öelda enam midagi,” lisas Keel.

“Maikuusse ei saaks vist mänge lükata, sest koondiseperiood peaks peale tulema. Seetõttu ei näe ma ka võimalust, kuidas ja millal hooaeg lõpuni mängida. Alati peab olema variant B varuks. Kui jalgpalli EM lükatakse edasi, siis peale pääsevad ju ikka need koondised, kes koha kvalifikatsiooniturniiri kaudu sinna tagasid. Samamoodi peaks selle aasta Balti ja Eesti meistrid panema paika eelmise aasta tulemuste põhjal. Nii võidaks Credit24 Meistriliiga uuesti Tartu ja Eesti meistriks tuleks Pärnu. Me oleme järjest paremaks läinud ja Eesti meistrivõistlused ilmselt niikuinii lõpuks võitnud. Selline lahendus tunduks mulle igati loogiline,” muigas Keel ja lisas, et praeguses olukorras ei tohi huumorisoont kaotada.

Kuidas toimiksid klubid aga olukorras, kus hooaeg saabki mitu kuud planeeritust varem läbi? Kas välismaalased lastaks koju ja palka makstaks selle võrra vähem? “Ma arvan, et see on väga individuaalne teema,” kostis Keel. “Oleneb, millised on mängijate lepingud ja kuidas omavahel asjad läbi räägitakse. Eks meil hakkavad neid asju arutama sel juhul Reio (Tilk), Jaanus (Nõmmsalu) ja Villu (Voogel).”

Keel plaanib Pärnu meeskonna juhendamist jätkata ka uuel hooajal. “Mulle pole öeldud, et ma ei jätka. Oleme järgmise hooaja asju koos juba arutanud,” ütles võrukas.

Enne uut hooaega peaks Keelt aga ootama lätlastega järjekordne koondisesuvi. “Start peaks olema 4. mail ja esimesed mängud Euroopa liigas Luksemburgiga maikuu teises pooles, aga praegu elame päev korraga,” ütles Keel lõpetuseks.

scroll to top