fbpx
Close

Rait Rikberg: muidugi kripeldab, et edasi ei saanud mängida, aga usaldame Giannit 110%

Poola – Eesti mängu atmosfäär oli lummav. | Foto: CEV

Eesti rahvusmeeskond andis EM-i avavoorus valitsevale maailmameistrile Poolale kõva lahingu, kuid kaotas lõpuks 1:3 (-22, 25, -22, -20).

Meie meeskonna liberona alustas mängu Rait Rikberg, kes viibis väljakule sarnaselt enamikele põhimeestele kaks geimi. Üks-üks viigiseisul saatis peatreener Gheorghe Cretu väljakule varumehed, kes andsid poolakatele samuti kõva lahingu. Rikberg mõistis täielikult peatreeneri otsust ja oli mängujärgses intervjuus endale omaselt hea tujuga. Ka Poola mängis täna peamiselt varumeestega.

“Täna ei jagatud edasipääsu ega tähtsaid punkte. Kuna mu vend on statistik (Alar Rikberg), siis sain juba enne mängu teada, et treenerite mõte on kõigile lahtimängimiseks mänguaega jagada. Tegelikult pidime põhikoosseisuga üldse ühe geimi mängima, aga loomulikult venis see kahele geimile, kuna kes ei tahaks maailmameistri vastu geimi võita! Ent pikk turniir on ju tulemas. Nüüd on selge, et pole vahet, kes meist mängib – kõik oskavad!”

Vähem kui nädal aega tagasi teistkordselt isaks saanud Rikberg tunnistab, et muidugi tahtnuks tema ja teised põhimehed Poolaga lõpuni lahingut pidada, ent teab, et homne mäng Montenegroga ja ülehomne kohtumine Tšehhiga on tänasest tähtsamad ja seetõttu tuleb end värskena hoida.

“Muidugi kripeldab, sest spordimees tahab alati võita! Kõigepealt ütles Gianni Robile (Robert Täht), et põhimehed jäävad pärast teist geimi pingile. Siis Robil oli küll selline nägu, et tema ei jää… (Naerab.) Ja kui sa Robit tunned, siis sa tead, et temale ei saa sellist asja öelda, et ta tuleb keset võrdset mängu pingile. Aga Gianni on boss. Tema vastutab selle võistkonna eest ja nii palju, kui mina aru saan, siis on kõigil mängijatel tema vastu 110-protsendiline usaldus. Kui sa küsid, kas kripeldab, siis muidugi kripeldab, aga sport on selline.”

Millise mulje Eesti koondise mäng vanameistrile aga jättis? “Täna tundus päris hea juba. Nagu ütlesin, turniir on pikk. Kui suudame samasugust mängu mängida, siis ma arvan, et me võime siin midagi suurt korda saata,” lisas 37-aastane Rikberg.

scroll to top