Rakvere tõi veerandfinaalseeriasse uskumatu pöörangu

Andres Toode ja Rakvere Võrkpalliklubi. | Foto: Saaremaa VK

Eesti meistrivõistluste veerandfinaalseeria teises kohtumises alistas Rakvere 0:2 kaotusseisust Tallinna Selver 3:2 (18:25, 23:25, 26:24, 25:22, 15:12) ja viis seeria otsustavasse kolmandasse mängu.

Kolmapäeval Tallinnas peetud kohtumises kindla 0:3 kaotuse saanud Rakvere oli täna väljalangemise äärel, kuid suutis rongi alt väljuda ja võtta väga vajaliku võidu. Esimesed kaks geimi võitnud ja ka kolmandas 16:12 juhtinud Selver ei suutnud edu hoida ja Rakvere kasutas võimaluse ideaalselt ära, pöörates neljanda geimi enda kasuks 26:24. Selver sellest toibuda ei suutnud ning kaotas kaks järgnevat geimi 22:25 ja 12:15 ning ühtlasi kogu kohtumise 2:3.

Rakverelaste parimaks kerkis 25 punktiga (+16) Taavi Nõmmistu. Lääne-Virumaa võistkonna vastuvõtt oli 46%, rünnak 41%. Lisaks saadi 8 silma sulustamisega ja löödi 3 ässa. Selveri esinduse suurimaks punktikütiks tõusis 23 silmaga (+11) Albert Hurt. Pealinlaste vastuvõtuprotsendiks kujunes 64, rünnakuid lahendati 42-protsendilise täpsusega. Lisa tuli 8 bloki ja 4 ässpallingu näol.

Mäletatavasti kohtusid samad meeskonnad veerandfinaalis ka eelmisel hooajal ning toona võttis otsustavas mängus võidu Selver.

Otsustav ehk kolmas kohtumine toimub homme kell 19 Audentese spordihoones. Selle paari võitja läheb poolfinaalis vastamisi Credit24 Meistriliiga tšempioni Tartu Bigbankiga, teise poolfinaalpaari moodustavad tiitlikaitsja Saaremaa ja Pärnu.