fbpx
Close

Saaremaa alistas hooaja avamängus TalTechi, Pärnule üllatuskaotus

Urmas Tali hoolealused võitsid avamängus muretult TalTechi. | Foto: Siim Semiskar

Laupäeval peeti uue hooaja esimesed kohtumised Credit24 Meistriliigas, kui liiga avamängus kohtusid tiitlikaitsja Saaremaa Võrkpalliklubi ja TalTech. Saaremaa üliõpilasmeeskonnale suurt sõnaõigust ei andnud, võttes kindla 3:0 (25:17, 25:19, 25:20) võidu. Kokku toimub avanädalavahetusel 8 kohtumist.

Saaremaa resultatiivseimaks kerkis 11 punktiga (+9) Siim Põlluäär, Helar Jalg panustas võitu 8 (+6) silma ning Rauno Tamme, Harri Palmar ja Siim Ennemuist tõid igaüks 7 punkti. TalTechi edukaimad olid võrdselt 11 punktiga Mihkel Nuut (+3) ja Valentin Kordas (+3). Saaremaa oli parem igas elemendis: vastuvõtuprotsent oli Saaremaal 58, rünnakuid realiseeriti 51-protsendiliselt. TalTechil oli neis elementides vastu panna vastavalt 43 ja 39%. Blokist teenis Saaremaa 8, TalTech 4 punkti, servil lõid Urmas Tali hoolealused 2 ässa ja tegid 7 viga, Janis Sirelpuu juhendatav TalTech sai kirja 3 ässa ja 14 serviviga.

Nädalavahetuse tipphetkeks kujuneb tänane Saaremaa ja Tartu Bigbanki kohtumine, mis algab kell 18.00 Tartus. “Eks Tartu puhul oleneb palju sellest, millises koosseisus nad mängule tulevad. Väga raske on midagi ennustada, selge see, et tegu on väga korraliku meeskonnaga,” sõnas Tali järgmise vastase kohta.

Tartu meeskonna juhendajal Andrei Ojametsal jagub enne eelseisvaid mänge küsimärke küllaga. „Meil selgub lähipäevil, mis seis meil vigastustega on, sest Märt Tammearu väänas hooajaeelses kontrollmängus hüppeliigest ja Stefan Kaibaldil on põlvega probleeme. Samuel Joseph Walker saabus alles teisipäeval trenni ning Meelis Kivisild liitus samuti äsja treeningutega. Eks see, mis koosseisus me mängima läheme, mõjutab asjade käiku. Saaremaa on hästi komplekteeritud ja vaevalt neil sel hooajal väiksemad ambitsioonid on kui eelmisel,“ kommenteeris Ojamets.

Viimastel hooaegadel mitmeid positiivseid üllatusi meisterdanud Rakvere VK alustas oma hooaega laupäeval Riia Tehnikaülikooli (RTU) vastu ja selle matši kallutas tulemusega 3:1 (24:26, 25:17, 25:25:22, 25:18) enda kasuks RTU. Aleksandrs Avdejevs oli võitjate edukaim 18 punktiga (+12), Rakvere resultatiivseim oli Taavi Nõmmistu, kelle arvele kanti 19 punkti (+13), Markus Uuskari lisas Rakvere poolel 12 punkti (+10). Rakvere vastuvõtt oli 53%, rünnakuprotsent 44. Blokipunkte teeniti 3, servipunkte koguti 2 ja eksiti 9 pallingul. RTU vastuvõtuprotsent oli 57, rünnakuid realiseeriti 48-protsendiliselt, blokist teeniti 10 punkti ja servilt 5 (vigu tehti 9).

Pärnu VK startis võõrsilmänguga, kui laupäeval kohtuti Daugavpilsi Ülikooliga ning Pärnu pidi vastu võtma 1:3 (19:25, 27:25, 24:26, 23:25) kaotuse. Marcis Jirgensons ja Dmitrijs Meinerts tõid Daugavpilsi kasuks kumbki 11 punkti (efektiivsus +6 ja +1), Pärnu parimaks kerkis 16 punktiga (+6) Eduardo Neves Atu Chizoba, Atvars Ozolins lisas 12 silma (+1). Pärnu vastuvõtt oli eile 55%, rünnakuprotsendiks kujunes 41. Blokipunkte teeniti 8 ja servipunkte 6 (vigu tehti 17). Pärnu ei saanud seejuures kasutada ühe oma liidri Taavet Leppiku rünnakuarsenali. Daugavpilsi vastuvõtt oli 61% ja rünnak 43%, blokipunkte teeniti 7, servipunkte 5 (vigu kogunes 12).

Pühapäeval kell 16.00 mängib Pärnu võõrsil Jekabpilsi Lušiga.

Tallinna Selver alustab hooaega pühapäeval kell 18.00 RTU vastu. Selveri soomlasest peateener Aapo Rantanen ütles, et teab üht-teist Läti klubist ja ka TalTechist. „Olen mõnda lätlaste mängu näinud ja TalTechiga oleme samuti kohtunud ning usun, et suudame mõlemale vastu saada küll. Oleme küll üsna noor tiim ja paljudel napib kogemusi, ent mõned noored mehed on juba liigas mitu aastat mänginud,“ sõnas Rantanen enne esimest kohtumist. „Minu meeskond on füüsiliselt korralikus vormis ja ühtki tõsist häda kellelgi pole. Ootan huvitavat hooaega ja head mängu,“ lisas juhendaja.

Eestis peetavad kohtumised on nähtavad Postimehes, Saaremaa ja Tartu Bigbanki pühapäevane mäng on nähtav ka Kanal12 vahendusel.

scroll to top